Jump to content

volontiranje na sudu


anonimno

Preporučene objave

Može li mi netko kazati kako se može volontirati na općinskom sudu, odnosno koja je procedura za to,prijava ministarstvu pravosuđa ili predsjedniku suda, da li postoje kakve liste za to, da li ima razlike između ''velikih'' i ''malih sudova'', a ako neko zna i da li volonter sam može uplaćivati doprinose ?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"ovakvim" sinčićima i kćerkicama obično ne dajemo savjete!!

 

"volontiranje" je regulirano Zakonom o radu. Za mene je to krajnja diskriminacija i kršenje Ustava. Naravno da ako netko hoće raditi besplatno, omogući mu. Ali ne za posao vježbenika, liječnika i slično.. To bi dopustio samo za nevladine organizacije koje se bave humanitarnim radom.

Vi svi koji pristajete na te uvjete, umanjujete ugled, vrijednost naše struke.. Glave već jednom gore!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On uopće nije glupan, već je razuman i realan čovjek, naime, mogu se pohvaliti da mi je bilo nuđeno "volontiranje" na sudu, što nisam prihvatio jerbo smatram da je to najblaže rečeno iskorištavanje. Nakon silne love i svega ostalog uloženog da bi došao do diplome, nekome padne na pamet da bi 16 mjeseci mogao raditi for free. Zašto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

moraš biti negdje fiktivno zaposlen, ta firma nek pošalje molbu sudu i čekaš odgovor

 

 

To "fiktivno" zaposlen, znači da netko mora plaćati doprinose, porez na plaću.. Znam neke kojima roditelji to plaćaju. Ah, pa svijet bi bio savršen da smo svi jednaki i naravno, da pod istim uvjetima studiramo i dobijamo posao.

 

Predlažem moderatorima da stranicu Legalis podijela na dva jednaka dijela.. Jedna za ove "zna se" i jedna za realan, normalan svijet ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Ma čovječe za koga ti sebe smatraš, ti misliš da ćeš tamo nešto raditii kao volonter.Eeeej.....Šta ti znaš raditi kao dipl. iur?Ej, pravnika ima ko šuge.Nepravi se pametan nego iskoristi svaku mogućnost da stekneš konkretnog znanja koje sigurno ne dobiješ na faksu.

 

znam popriličan broj pravnika koji volonitraju i iskustva su ralizičita. Jedna od njih itekako radi, dobila je dobre suce, i rasprave je vodila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma čovječe za koga ti sebe smatraš, ti misliš da ćeš tamo nešto raditii kao volonter.Eeeej.....Šta ti znaš raditi kao dipl. iur?Ej, pravnika ima ko šuge.Nepravi se pametan nego iskoristi svaku mogućnost da stekneš konkretnog znanja koje sigurno ne dobiješ na faksu.

 

Uopće nije upitno da li treba nakon faksa učiti i stjecati iskustva ili ne, pitanje je da li pravosuđe to može iskorištavati sa nakakvim volontiranjem, neplaćenim radom ili ne. Čistačica na sudu radi i dobiva nekakvu plaću, zašto ne bi i pravnik dobivao plaću. Čemu služi insitut pripravništva (službenici, namještenici)., onda to treba ukinuti i svi pravnici trebaju nakom faxa postati roblje na jedno dvije godine, kao nagradu što su diplomirali.

 

Volontiranje na sudu u obliku i na način koji se provodi = sramota

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

daj šuti glupane

 

 

Ha. Eto, da moras znati što je to platiti režije, kako je to platiti neke skupe suknjice od svojeg novca kojeg si zaradila, kako je to platiti telef.racun za mobitel, kako je to platiti gorivo koje trošiš u svojem autiću, tada bi znala i što je volontiranje, glupačo jedna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se,smanjiti tenzije, a samo bih dodao da cijela ova rasprava i prekomjerne tenzije proizlaze iz činjenice da je na tržištu rada jednostavno preveliki broj nezaposlenih pravnika.Problem bi trebalo sasijeći u korijenu,a to je taj da pravni fakulteti svake godine upisuju preveliki broj studenata, što na kraju rezultira gore navedenim, dakle napustiti onu krilaticu obrazovanje svima, već prihvatiti onu obrazovanje uspješnim i kvalitetnim. Do toga dolazi i zbog okolnosti što je ovo društvo puno kompleksa pa svi žele biti ''gospoda''. Pa zar je važnije biti ''gospoda'' i na burzi rada nego imati posao i novac te živjeti životom dostojnog čovjeka. Neki dan ste mogli pročitati u dnevnim novinama da npr. tesar ima veću mogućnost zarade nego kirurg, ali ne ,svi moramo biti ''gospoda''...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Ajde šta ste se toliko zapjenili.Ako netko želi volontirati na sudu zašto mu to ne omogućiti,pogotovu ako mu nedostaje određenih stručnih znanja za napredovanje i ako mu je to tek usputna stanica.Svugdje u svijetu postoji sustav volontiranja, samo se kod nas u svezi toga lomlje koplja. Jadno i patetično!

 

Naravno da tko hoće, izvoli! Ili, tko može, izvoli. "halabuka" se dogodila kada je "kolegica" nazvala kolegu glupanom jer je iznio svoje mišljenje o volonontiranju i dotaknuo i određeni socijalni problem ljudi koji si ne mogu priuštiti volontiranje. Ako si čovjek ne može dozvoliti luksuz volontiranja, ne znači i da je glupan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Slažem se,smanjiti tenzije, a samo bih dodao da cijela ova rasprava i prekomjerne tenzije proizlaze iz činjenice da je na tržištu rada jednostavno preveliki broj nezaposlenih pravnika.Problem bi trebalo sasijeći u korijenu,a to je taj da pravni fakulteti svake godine upisuju preveliki broj studenata, što na kraju rezultira gore navedenim, dakle napustiti onu krilaticu obrazovanje svima, već prihvatiti onu obrazovanje uspješnim i kvalitetnim. Do toga dolazi i zbog okolnosti što je ovo društvo puno kompleksa pa svi žele biti ''gospoda''. Pa zar je važnije biti ''gospoda'' i na burzi rada nego imati posao i novac te živjeti životom dostojnog čovjeka. Neki dan ste mogli pročitati u dnevnim novinama da npr. tesar ima veću mogućnost zarade nego kirurg, ali ne ,svi moramo biti ''gospoda''...

 

 

Da, definitivno smo postali krajnje malograđansko skorojevićko društvo, općenito. Ako netko ima i tečaj neki više od drugoga, odmah se drži višlje.

Daleko više ljudi u zadnje vrijeme upisuje fakultete, Zašto? Jer je ne zaposlenost sve veća, naći posao sa srednjom školom je veliki problem, pa ide teorija, "Dragi sine hajde ti studirati, pa će jednog dana nešto biti od tebe i lakše ćeš naći posao sa faksom..a mi roditelji ćemo nekako uspjeti zakrpati kraj sa krejem, ti samo uči.."

I upravo sada u zadnjih nekoliko godina, masovno ljudi završavaju fakultete i dolaze na tržište rada gdje se počeo praviti veliki višak. To su najviše ispale generacije koje su upisivale fakultete srednjih i kasnih devedesetih.

Pitanje je opet zašto?? eee, ja znam odgovor..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Situacija se promijenila. Ali zanimanje pravnika i ekonomista je specifična kategorija u kojoj se danas vrlo teško zaposliti, točno. Ali 93,94, pa malo nadalje.. bili su vrlo tražena struka.

Evo ti primjer, na osječkom pravnom faksu u zadnjim 6 mjeseci diplomiralo je 154 studenta.. pa treba se to zaposliti i primiti plaću. A kada ćeš se zaposliti sa srednjom ekonomskom ili gimnazijom... nikada.. To što se i otvori par radnih mjesta sve upada preko veze.. i to je malo..

Pa sada svaka šalterska radnica u banci ima ekonomski fakultet... to je minimalan uvjet. Poslodavci traže sve više i više jer si to mogu priuštiti, jer je sve veća ne zaposlenost.

Poanta cijele priče je da je ekonomija, gospodarstvo, razvijanje države u tom ekonomskom smislu ravno nuli pa je logično da sve struke trpe pa tako i naša, pravna.

Nema privrede, sve je manje sporova... sve je povezano..

Ali, sve je to narod birao..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JAVNI NATJEČAJ

za prijam vježbenika u državnu službu na neodređeno vrijeme u Ministarstvo financija, Poreznu upravu.

SREDIŠNJI URED

1. vježbenik/vježbenica – 5 izvršitelja/ica

Uvjeti:

– visoka stručna sprema prirodoslovnomatematičke, elektrotehničke ili druge tehničke struke

– znanje engleskog jezika

– znanje rada na osobnom računalu

PODRUČNI URED ZAGREB

2. vježbenik/vježbenica – 135 izvršitelja/ica

Uvjeti:

– visoka stručna sprema pravne ili ekonomske struke

– znanje engleskog jezika

– znanje rada na osobnom računalu

3. vježbenik/vježbenica – 10 izvršitelja/ica

Uvjeti:

– visoka stručna sprema pravne struke

– znanje engleskog jezika

– znanje rada na osobnom računalu

4. vježbenik/vježbenica – 20 izvršitelja/ica

Uvjeti:

– viša stručna sprema pravne ili ekonomske struke

– znanje engleskog jezika

– znanje rada na osobnom računalu

5. vježbenik/vježbenica – 20 izvršitelja/ica

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

natječaja za državne službe ima itekako dovljno

problem je što je u 99% slučajeva radno mjesto u zagrebu. Što meni nije problem, al postoje ljudi koji imaju djecu, obitelj, kao i oni koji su sve dobro stavili na papir i vidili da se s 3100kn u Zagrebu jako teško može živjet (stan oko 750, režije oko 500, hrana mjesečno bar 1300, kave zaboravi i bilo kakav drugi oblik "života")

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasto ne bi volontirali? Pa raditi nije sramota. Ja sam radila u drzavnoj upravi i falilo mi je prakse, pa sam pored svog posla volontirala da bi stekla iskustvo i znanja. I sta mi je falilo? Nista! Bila sam zahvalna sto su me ucili i sto sam nadoknadila vrijeme koje sam provela izvan pravosudja pa sad mogu raditi kao da sam bila vjezbenik na sudu za sto nisam imala sanse jer niti imam veze, niti para niti sam mogla cekati godinamam mjesto jer mi je trebao posao i placa da prezivim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasto ne bi volontirali? Pa raditi nije sramota. Ja sam radila u drzavnoj upravi i falilo mi je prakse, pa sam pored svog posla volontirala da bi stekla iskustvo i znanja. I sta mi je falilo? Nista! Bila sam zahvalna sto su me ucili i sto sam nadoknadila vrijeme koje sam provela izvan pravosudja pa sad mogu raditi kao da sam bila vjezbenik na sudu za sto nisam imala sanse jer niti imam veze, niti para niti sam mogla cekati godinamam mjesto jer mi je trebao posao i placa da prezivim.

 

Daj počni od početka, od prvog posta, pa do zadnjeg posta i tako jedno 6 puta. Kad to napraviš možda shvatiš o čemu se ovdje radi. A možda i ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se...A ako volontiraš ima šansi i da ostaneš kao plaćeni vježbenik. U mjestu odakle sam ja sudovi uzimaju isključivo samo volontere bez obzira na to koliko se kandidata javilo na natječaj i kakve su im ocjene. Sad ja ne znam koliko Ministarstvo pri izboru vježbenika daje bodova volonterima, ali ne smatram baš poštenim da to može u potpunosti zasjeniti kriterije kao što su rok studiraja i ocjene.

 

Nepravedno, ali teško promjenjivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NISAM dotična kolegica ali sam u istoj situaciji.

Ministarstvo pošalje zahtjev tj.molbu sudu i volontiraš godinu dana. Obično je to 2 puta u tjednu. Prođeš sve odjele a iskustva su različita - ovisno koji te sudac dopadne. Na manjim sudovima volonteri su aktivno uključeni u rad dok u Zagrebu se oično sve svodi na slušanje rasprava a ako imaš dobrog suca, diskutirate o presudama, recimo ti napišeš, on ti pregleda i slično.

Al zainteresiranog suca je nekad teško nać jer je u Zagrebu volontera tonu :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam isto svojevremeno bila zainteresirana za volontiranje na sudu. Nadobudno sam posla zamolbu predsjedniku suda koji mi je odgovorio negativno. Meni to baš nije bilo logično jer sam se nudila da radim besplatno. Malo sam se raspitala i saznala da je na dotičnom sudu, ljudi moji, potrebna veza za dobit volontiranje. Čisto da se zna-ne može ni volontirati svatko!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno ne kužim ovu raspravu. Mnogi koji volont. se pozivaju na stjecanje znanja. I to je u redu. Ali, zašto ne bi stjecali znanja i primali plaću? Svi smo mi vrlo različiti, ali i svi smo pod različitim okolnostima i studirali.

Volontirati mogu ONI KOJE RODITELJI ili netko drugi financira!!

Ja ako ne radim samo mjesec dana, neću imati što jesti.

Stvar je vrlo jednostavna, tko si to može priuštiti, izvoli.

Neki su rekli, bolje volontirati a ne sjediti kući. Ali da li su se te osobe pitale, da li baš svi sjede kući. Ne volontiraju, ali konobare, rade kao komercijalisti i mnoge druge poslove.

Poanta je samo novac!!!!! Svatko će stjecati znanja (tko želi) na poslu, pitanje je samo da li si plaćen??

 

U gradu gdje živim, znam par kolega/ica koji volontiraju. Uglavnom su to djeca roditelja koji mogu pratiti taj tempo da im dječica ne moraju privređivati... oni stječu znanja i iskustva. Ali sve to netko plaća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Stvarno ne kužim ovu raspravu. Mnogi koji volont. se pozivaju na stjecanje znanja. I to je u redu. Ali, zašto ne bi stjecali znanja i primali plaću? Svi smo mi vrlo različiti, ali i svi smo pod različitim okolnostima i studirali.

Volontirati mogu ONI KOJE RODITELJI ili netko drugi financira!!

Ja ako ne radim samo mjesec dana, neću imati što jesti.

Stvar je vrlo jednostavna, tko si to može priuštiti, izvoli.

Neki su rekli, bolje volontirati a ne sjediti kući. Ali da li su se te osobe pitale, da li baš svi sjede kući. Ne volontiraju, ali konobare, rade kao komercijalisti i mnoge druge poslove.

Poanta je samo novac!!!!! Svatko će stjecati znanja (tko želi) na poslu, pitanje je samo da li si plaćen??

 

U gradu gdje živim, znam par kolega/ica koji volontiraju. Uglavnom su to djeca roditelja koji mogu pratiti taj tempo da im dječica ne moraju privređivati... oni stječu znanja i iskustva. Ali sve to netko plaća.

 

a dobro, jel barem kužiš da se uz volontiranje može radit?

ili ti i to moramo posebno objašnjavat?

već sam navela da se volontirati može i popodne (grad Zagreb).

 

isto tako i raditi se može i popodne i to bez većih problema jer na sudu rijetko se stoji duže od 14:00

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

My way!

Radio sam dvije godine u državnoj upravi i u to vrijeme sam dva puta na tjedan(godinu dana) odlazio na sud volontirati da steknem uvjete za pravosudni.Položio sam ga prošle godine.javio sam se na natječaj u jednu veću firmu koja je tražila pravnika s pravosudnim.Dobio posao.Plaća?Više nego zadovoljan

 

Sud me nikad nije zanimao, a volontiranje mi je pomoglo da prije steknem uvjete za pravosudni.

 

Ljudi, toliko od mene.....pozdrav....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-D:-):-(:-o:-?8-) :lol: :-x:-P :oops: :cry: :evil: :roll: ;-) :pivo: :čekić: :idea: :jumping: :bonk: :cool2: :klanjam: :horor: :couple: :coffe: :clap: :lol2: :love: :mig: :misli: :priest: :rofl: :evilw: :smilerockon: :thumbs: :thumbsdown: :tongue: :trk: :closed: :biggrinlove: :rigoleto: :sad: :wavey: :xwave: :zubo: :2up: :buuu: :čeka: :hekla: :clint: :cry: :mir: :offtopic: :sex: :sex: :lol3: :vidiga: :baba: :thankyou:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

II. PRIMANJE DIPLOMIRANIH PRAVNIKA NA PRAKSU U SUD

Član 8.

Sudovi iz stava 2. člana 4. ovog zakona primaju na praksu osobe koje su diplomirale na pravnom fakultetu, a koje su na radu u državnim organima, osnovnim i drugim organizacijama udruženog rada, interesnim zajednicama, društveno-političkim organizacijama i drugim samoupravnim i društvenim organizacijama, ako im je ta praksa potrebna radi stručnog osposobljavanja i stjecanja uvjeta za polaganje pravosudnog ispita.

Sudovi primaju na praksu i druge osobe koje su diplomirale na pravnom fakultetu (volontere) koji nisu na radu kod organa i organizacija iz stava 1. ovog člana, ako im je ta praksa potrebna radi stručnog osposobljavanja i stjecanja uvjeta za polaganje pravosudnog ispita.

Osobama .iz stava 1. i 2 ovog člana ne pripada nagrada za rad na teret suda u kojem obavljaju praksu.

Član 9.

Broj osoba koje se primaju na praksu, u smislu člana 8, ovog zakona, utvrđuje se općim aktom suda ovisno o uvjetima rada u sudu i osiguranim sredstvima za plaćanje obaveznih doprinosa za osobe iz stava 2. člana 8. ovog zakona.

Član 10.

Osobe iz člana 8. ovog zakona primaju se na praksu u sud rješenjem predsjednika suda donesenim u skladu s ovim zakonom, propisima donesenim na osnovi ovog zakona i općim aktom suda.

Rješenjem o prijemu na praksu određuje se i vrijeme trajanja prakse, koje ne može biti kraće od vremena potrebnog za stjecanje uvjeta za polaganje pravosudnog ispita.

Protiv rješenja kojim se odbija molba za prijem na praksu ili se određuje praksa u vremenu kraćem od vremena potrebnog za stjecanje uvjeta za polaganje pravosudnog ispita može se podnijeti žalba republičkom organu uprave nadležnom za poslove pravosuđa u roku 15 dana od dana primitka rješenja.

Član 11.

Na osobe iz člana 8. ovog zakona, u pogledu radnih dužnosti i praćenja rada za vrijeme prakse, shodno se primjenjuju odredbe koje važe za pripravnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osijek.

Neki dan smo bili na razgovoru u Općin. i Župan. državnom odvjetništvu. Ukupno četiri mjesta za vježbenike. Prijavilo nas se 90.!!

Ne znam kuda to sve vodi. U zadnjih sedam mjeseci sa faksa je izašlo 150 dipl. pravnika.. Neke je već čekao posao, rade, ali evo još uvijek je pretjerano velik broj nezaposlenih. Jednostavno tržište ne može prihvatiti taj broj.

Iz godine u godinu fakultet prima sve veći broj brucoša, uglavnom izvanredne i uz plaćanje, fakultet uzima novce, Darwinova teorija će svoje učiniti u tijeku studiranja, neovisnost sveučilišta je nedodirljiva, na kvote ne može nitko utjecati. Zna se tko će se zaposliti. Radna mjesta su ograničena, za neke se čeka po par godina da djetešce diplimira kako bi ga mogli primiti (HEP, INA, držav.uprav..)

Nezadovoljstvo je sve veće. Fakultet je vrlo težak, složen, opširan.. i na kraju ne možeš dobiti ni posao vježbenika za 3200 kn... Sramota..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

II. PRIMANJE DIPLOMIRANIH PRAVNIKA NA PRAKSU U SUD

Član 8.

Sudovi iz stava 2. člana 4. ovog zakona primaju na praksu osobe koje su diplomirale na pravnom fakultetu, a koje su na radu u državnim organima, osnovnim i drugim organizacijama udruženog rada, interesnim zajednicama, društveno-političkim organizacijama i drugim samoupravnim i društvenim organizacijama, ako im je ta praksa potrebna radi stručnog osposobljavanja i stjecanja uvjeta za polaganje pravosudnog ispita.

Sudovi primaju na praksu i druge osobe koje su diplomirale na pravnom fakultetu (volontere) koji nisu na radu kod organa i organizacija iz stava 1. ovog člana, ako im je ta praksa potrebna radi stručnog osposobljavanja i stjecanja uvjeta za polaganje pravosudnog ispita.

Osobama .iz stava 1. i 2 ovog člana ne pripada nagrada za rad na teret suda u kojem obavljaju praksu.

Član 9.

Broj osoba koje se primaju na praksu, u smislu člana 8, ovog zakona, utvrđuje se općim aktom suda ovisno o uvjetima rada u sudu i osiguranim sredstvima za plaćanje obaveznih doprinosa za osobe iz stava 2. člana 8. ovog zakona.

Član 10.

Osobe iz člana 8. ovog zakona primaju se na praksu u sud rješenjem predsjednika suda donesenim u skladu s ovim zakonom, propisima donesenim na osnovi ovog zakona i općim aktom suda.

Rješenjem o prijemu na praksu određuje se i vrijeme trajanja prakse, koje ne može biti kraće od vremena potrebnog za stjecanje uvjeta za polaganje pravosudnog ispita.

Protiv rješenja kojim se odbija molba za prijem na praksu ili se određuje praksa u vremenu kraćem od vremena potrebnog za stjecanje uvjeta za polaganje pravosudnog ispita može se podnijeti žalba republičkom organu uprave nadležnom za poslove pravosuđa u roku 15 dana od dana primitka rješenja.

Član 11.

Na osobe iz člana 8. ovog zakona, u pogledu radnih dužnosti i praćenja rada za vrijeme prakse, shodno se primjenjuju odredbe koje važe za pripravnike.

 

 

 

Molim te, jel mi možeš reći koji je to točno zakon. Zakon o sudovima??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trenutno volontiram na Općinskom sudu, zaposlena sam u privredi, napisala sam molbu predjedniku suda, navela da mi je to potrebno radi stjecanja uvjeta za pravosudni, priložila suglasnost poslodavca, u kojoj se i navodi da radim na pravnim poslovim u toj i toj tvrtci, najavila se kod tajnice, pošla na razgovor kod pr. suda i nikakvih problema. Moram priznat da mi ne pomaže previše u nekom stjecanju znanja budući ne idem baš prečesto jer ne mogu toliko izostajati s posla, suci baš i nisu pretjerano zainteresirani, uglavnom se svodi na slušanje rasprava, ali kako će i biti kada se tek povremeno pojavljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A to kao anonimus zna...

 

Kroki odradio na sudu i kod odvjetnika ono što je imao. I sad je ono kak se veli pravnik u privredi.

 

Ne bi mijenjao taj posao ni za šta više. Ozbiljno.

 

U pravosuđu samo beskičmenjaci ("veži konja kako aga kaže", kad ti to kaže sudac kojem si dodijeljen za pripravništvo znaš kolko je sati), u odvjetništvu moraš imati želudac da plivaš među tim fekalijama od kolega (što tebi i nije neki problem jer kad si pun samo otvoriš usta i sve je riješeno), u bilježništvu se prvo cijepiš protiv spolnih bolesti da možeš reći dobro jutro stranci (Kinezu vjerojatno).

 

No za sada, ovakvu kreativnost još nisam nigdje vidio, jer ćak i u ovoj odurnoj državi postoje oaze mira od kojih je jedna biti pravnik u privredi. I arbitraža. I postdiplomski na faksu. Vidi samo zadnje knjige od Dike i Jakše (iako bi o njegovim nadzornim odborima mogli svašta reći) pa će ti, valjda, biti jasno na što mislim.

 

Jer kad vidiš na ovom, ajd odličnom, site-u i forumima što se događa u praksi, hebo me pas, toliko mi je žao, toliko mi je fakat žao, što nisam nakon srednje otišo kod ujne preko bare na Floridu, da se nikada ne vratim u ovu v u k o j e b i n u. Pfui, majmune blesavi, kakim ti se na tvoj faks i na tvoju diplomu, na tvoj "vigilantibus iura", na godine i noći studiranja, mrš od mene!

 

Noli me tangere.

 

Bljeeeeeeeee, bljuv, rig, uljaaaaaaaauh.......

 

Uzmi si radije neko vatreno oružje, napose ako ti je netko bio pripadnik domovinskog rata (bez ratnog st®anja), pa si daj šup kartu na Markovom trgu.

 

:-x:-P:-x:-P:-x:-P:-x:-P:-x:-P

 

Ali sprcat će kapitalizam sve ovo kad tad. A do tada gledaj hrt i glasaj za hdz.

 

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

e a koliko dugo ti je trebalo od pisanja molbe do pocetka rada?

 

molbu sam napisla krajem rujna kada sam i bila na razgovoru kod predsjednika suda. Počela sam volontirati 15. listopada. Nisam imala nikakvu vezu. Uostalom sud nema apsolutno nikakvih obveza prema meni jer mi poslodavac uplaćuje sve doprinose, nemaju zašto stvarati probleme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedan put su mi, nakon testiranja, odličnih rezultata

i razgovora za posao rekli da istog nisam dobila jer sam tek diplomirala, a ima ih koji duže čekaju pa eto....također mi se dogodilo da sam nakon poziva svog savjetodavca na Zavodu pošla na razgovor, a tamo nisu tražili nikakve papire, nisu imali pripremljena pitanja...ništa. :-? Cura prije mene ih je izravno i pitala kojeg nas vraga muče :clint: kada se zna tko će biti primljen (što je i bilo točno).

Najteže jest početi, ali treba biti uporan. Gotovo je i suludo razmišljati o tome gdje bi volio/la raditi (ako već nešto ne čeka rezervirano) . :čeka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam volontirala na sudu dvije godine koliko mi je određeno Rješenjem predsjednika suda. Čim sam stekla uvjete od 18 mjeseci položila sam pravosudni ispit. Za pripremu polaganja pravosudnog imala sam vremena na pretek i pravosudni sam položila bez puno muke.

Volontirat i sam otišla jer nikako nisam mogla dobiti posao kod odvjetnika. Što se tiće volontiranja na sudu, možeš puno naučiti, to sve ovisi o tebi, a kasnije ti je i dobra prednost da dobiješ mjesto sudskog savjetnika. Volontiranje sam si mogla priuštiti zahvaljujuči svojim honorarnim poslovima-novinarstvu. Danas radim u odvjetništvu i patim za vremenima provedenim na sudu. Vidim i jednu i drugu stranu i mogu reći posao suca je gospodski posao, a posao odvjetnika je plivanje u kaljuži vlastith laži. Sve u svemu ko si može priuštiti volontiranje preporučam mu ga, a nakon pravosudnog traži radno mjesto sa što boljom plaćom. Odvjetnik uvijek, ako imaš volje i želje možeš biti. Crčenje pripravnika za 3.000,00 kn je zbilja jadno i to posebno ako uzmeš u obzir kolike su plaće dipl. ekonopmista.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Ja sam volontirala na sudu dvije godine koliko mi je određeno Rješenjem predsjednika suda. Čim sam stekla uvjete od 18 mjeseci položila sam pravosudni ispit. Za pripremu polaganja pravosudnog imala sam vremena na pretek i pravosudni sam položila bez puno muke.

Volontirat i sam otišla jer nikako nisam mogla dobiti posao kod odvjetnika. Što se tiće volontiranja na sudu, možeš puno naučiti, to sve ovisi o tebi, a kasnije ti je i dobra prednost da dobiješ mjesto sudskog savjetnika. Volontiranje sam si mogla priuštiti zahvaljujuči svojim honorarnim poslovima-novinarstvu. Danas radim u odvjetništvu i patim za vremenima provedenim na sudu. Vidim i jednu i drugu stranu i mogu reći posao suca je gospodski posao, a posao odvjetnika je plivanje u kaljuži vlastith laži. Sve u svemu ko si može priuštiti volontiranje preporučam mu ga, a nakon pravosudnog traži radno mjesto sa što boljom plaćom. Odvjetnik uvijek, ako imaš volje i želje možeš biti. Crčenje pripravnika za 3.000,00 kn je zbilja jadno i to posebno ako uzmeš u obzir kolike su plaće dipl. ekonopmista.

 

Pozdrav

 

 

 

Ali, da bi mogla biti volonter na sudu, moraš negdje biti zaposlen kao pravnik. Znači, bila si paralelno zaposlena negdje u privredi ili što...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija