Jump to content

stan iz kompenzacije


iva271

Preporučene objave

Postovani,

molim Vas za pomoc. Naime, nasli smo stan u novogradnji koji je iz kompenzacije. Stan nije prepisan na kooperanta, nego je sklopljen ugovor o kompenzaciji. Mi dizemo kredit za taj stan. Kome banka proslijeduje novac? investitoru koji je u biti vlasnik nekretnine? kome mi dajemo kaparu? moze li se u ovom slucaju dogovoriti cijena ili banka mora dati svoju procjenu i manje od toga ne moze biti placeno?!*

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kooperant pokusava izbjec prijepis na sebe kako ne bi trebao platiti porez na tu nekretninu, pa imam.samo taj ugovor. s obzirom da mi ulazimo u kredit, banka sve provjerava. ono sto meni nikako nije jasno, kako mi na kraju placamo tu nekretnnu i da li mozemo po cijeni koju smo dogovorili (znatno niza) nego onu koju bi banka procjenila. zna li netko tko je vec kupovao stan iz kompenzacije? u svakom slucaju hvala vam ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moja ideja je bila cak i da mu mi platimo taj porez pa da se stan prepise na njega i onda da mi kupujemo direktno od njega. cijena koju investitor drzi oko 62.000, a mi dogovorili 40.000

ne znam kako inace ide s tim stanovima iz kompenzacije,da li se samo sklapa taj ugovor ili se i pripisuje stan na tog kooperanta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je značajnije odstupanje cijene. Ne znam kako će vam ovo proći, možda netko drugi zna. Što se tiče ovog pitanja, vi ćete morati sklopiti ugovor sa vlasnikom stana, a to je trenutno izvođač, a ne kooperant. Zato sam i rekao da bi bilo bolje pričekati da oni to riješe, ali očito i jedan i drugi to ne žele zbog toga da profitiraju. Vaša odluka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija