Jump to content

tetoviranje u državnoj službi


leeroy

Preporučene objave

Radim u školi i planiram se tetovirati na nozi (list).

Zanima me ima li s pravne strane opasnosti da na radnom mjestu snosim neke posljedice s obzirom na to...?

U Zakonu o oružanim snagama sam uspio naći:

 

"nije dopušteno nošenje nakita ni tetovaža na licu te tetoviranje na vidljivom dijelu tijela,"

 

ali nisam u oružanim snagama, a u školu ionaku nije primjereno doći u kratkim hlačama pa to ne spada u vidljivi dio tijela.

Znam i da dosta kolega iz škola, a i u drugim državnim službama nema problema zbog toga, ali s obzirom da je to trajna stvar koje se nije lako riješiti, rado bih čuo da li je to, i kojim, zakonom ili pravilnikom regulirano i što pravnička struka o tome ima za reći...

 

unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji etički kodeks kojim je općenito propisano ponašanje

 

"tako da ocuvaju povjerenje javnosti u eticko postupanje ustanova u kojima rade, studiraju ili volontiraju, ili cijim se prostorima i sredstvima koriste na druge nacine",

 

dakle radi se o vrlo općenitoj normi koja se i u ovom slučaju može tumačiti različito i ono uže i šire u što se ne bih upuštao ovdje. U svakom slučaju ukoliko procijenite da ovo nitko neće vidjeti to je jedna stvar, no uvijek treba i imati na umu onaj drugi scenarij koji Vam definitivno ne treba. Probajte vidjeti s poslodavcem pa donesite odluku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Leeroy, ako ćete tetovirati recimo naziv škole u kojoj radite, problema neće biti. :D

 

Šalu na stranu, kako Rubens veli - odredba Kodeksa je suviše suhoparna i općenita, ali ako ćete nekome "stati na žulj", mogli bi je iskoristiti. Osobno, ne vidim problem u tome, ali sami najbolje poznajete ljude s kojime radite, pa razmislite. Svakako bi dobro došao i razgovor s poslodavcem, ali ja bi vam ovdje još dodatno skrenuo pozornost i na roditelje, među kojima, ako po ničemu drugom, onda po zakonu velikih brojeva, sigurno ima onih kojima tako nešto smeta (različiti smo). To bi onda mogao predstavljati problem i u slučaju pozitivnog ishoda razgovora s poslodavcem. Razmislite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija