Jump to content

Prodaja ostavštine


anonimno

Preporučene objave

Sestra i ja smo nasljedilli iza pokojnog oca kuću i zemljište, svakome je pripalo 1/2 od ukupnoga nasljedstva.

 

Zanima me, da li me sestra može spriječiti da ja prodam svoj dio, budući ona tvrdi da ne mogu, jer i moja djeca imaju udio u mojoj polovini nasljedstva?

Napominjem da moja djeca službeno nisu uključena u moje nasljedstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sestra vas ne može spriječiti u prodaji vaše polovine, ali vam je može otežati.naime, biti će potrebno da razvrgnete nasljedničku, odnosno suvlasničku zajednicu sa sestrom- sudskim putem, a to dugo traje. nakon toga možete prodati svoj dio usprkos sestrinu protivljenju.

to da vaša djeca imaju udio u vašem nasljedstvu su čiste gluposti-ako ste kao nasljednici navedeni vi i sestra, jer ne mogu oni vas nasljeđivati prije vaše smrti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bas tako. Vi mozete odmah prodati svoj idealni dio i bez ikakvog razvrgnuca suvlasnicke zajednice, naravno, ako postoji kupac.

 

Osim toga, suvlasnicka zajednica se moze razvrgnuti (tada svatko zna sto je njegovo a ne samo u omjeru 1/2 ili 2/3 itd.) i suglasno ako to zele suvlasnici.

 

Djeca su totalno izvan ove price.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija