Jump to content

dugovi bivšeg ortačkog obrta


Andrej Čabaj

Preporučene objave

Poštovani

 

Imao sam ugostiteljski obrt s ortakom. Dakle napravili smo ugovor o ortaštvu i ovjerili ga kod javnog bilježnika. Ja sam tada bio nositelj obrta. Nakon toga uzimamo piće na zadužnicu u iznosu od 7800kn i potpisujemo kod javnog bilježnika. Nakon određenog vremena mi se razilazimo i ja izlazim iz obrta (imam raskid ugovora o ortakluku,te rješenje o istupanju iz obrta) te on nastavlja rad s obrtom bez mene. Sada (17.10.2013.) Sjeda mi ovrha na moj bankovni račun u zagrebackoj banci bez ikakvog upozorenja ili sudskog postupka kojem bi ja svjedočio. Dakle mi smo bili ortaci i 7800 kn bi se kao prvo trebalo djeliti na dva dijela, a kao drugo ja imam dokaz da sam izasao iz obrta. Zašto su samo meni sjeli na naplatu? Da li mogu oni maknuti ovrhu? Zasto nisu sjeli na bankovni racun na koji je registriran obrt(hypo banka), nego su sjeli na moj privatni račun? Molim Vas hitno za pomoć.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija