Jump to content

Odšteta radi prouzročene prometne nesreće.


p722

Preporučene objave

Poštovanje svima, trebam jedan savjet, ovako:

 

Dana 16.12.2005. godine prouzročio sam prometnu nesreću pod utjecajem alkohola, znači ja sam krivac za nastalu prometnu nesreću, međutom oštećeni je tužio moju osiguravajuću kuću (croatia osiguranje), te dobio spor, prema kojem je osiguravajuća kuća isplatila oštećenom iznos od 172 540 kuna., temeljem čl- 24 Zakona o obveznim osiguranjima u prometu i temeljem čl. 3 uvjeta za osiguranje od automobilske odgovornosti nakon isplate štete oštećenoj osobi, od mene su tražili naknadu iznosa i to 12 prosječnih neto plaća, što je tada iznosilo 62000 kuna.

 

S obzirom da nisam mogao odmah isplatiti čitavih 62 000 kuna, sjeli su mi a plaću, točnije 1/3 plaće.

 

Nakon isplate cijelih 62 000 kuna, što je vidljivo na platnoj lisit, tražio sam od osiguravajuće kuće potvrdu da sam isplatio cijelu odštetu, međutim u traženoj potvrdi naveli su da sam im još dužan 12 000 kuna. Molio bi sve koji mi mogu pomoći da mi odgovore kako sam im još dužan 12 000 kuna, obustavama na plaću isplatio sam im gore navedeni iznos od 62 000 kuna.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija