Jump to content

Sitna krađa


mirkoom

Preporučene objave

Pozdrav

Punoljetan sam i počinio sam krađu u iznosu manjem od 100kn. Uhvaćen sam i pozvana je policija. Artikl sam na kraju platio. Policajac je nešto pisao, zvao postaju i diktirao broj moje osobne kao i cijenu ukradenog artikla. Rekao mi je da će mi u dosjeu pisati kao da sam kradljivac i da se neću moći zaposliti u državnim firmama. Ne znam da li me time htio zastrašiti ili će to stvarno biti tako. Na kraju je rekao da mi on neće ništa zapisati... To me zbunilo. Hoću li n kraju imati dosje? I neću imati čisto uvjerenje o nekažnjavanju? Hoće li mi zauvijek pisati da sam kradljivac i neću se moći zaposliti u državnim firmama? Tko će sve moći saznati za to i hoće li uvijek kada me legitimiraju ili nešto znati za taj incident (ono kad zovu svoje da provjere dosje i to)?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policajac vas je htio uplašiti. Ovlašteni tužitelj za ovo djelo jeste privatni tužitelj, dakle vlasnik prodavaone u kojoj ste izvršili krađu. Njima je ionako najbitnije da je artikl ili vraćen ili plaćen, tako da kazneni postupak sigurno neće pokretati. A ako nema postupka, nema ni "dosjea", odnosno izvatka iz kaznene evidencije. Također i uvjerenje o nekažnjavanju će biti čisto.

 

Doduše, ostat ćete evidentirani u policijskim evidencijama o postupanju, ali glede toga nema potrebe za strahom u vezi zaposlenja. Osim ako danas-sutra budete baš u policiji ili negdje slično htjeli raditi (onda bi to mogao biti problem).

 

A najvažnije u cijeloj priči - manite se takvih postupaka, ne treba vam to u životu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani,

nedavno sam uhvaćena u pokušaju krađe u Kauflandu, iznos 74 kune. Zaštitar me odveo u nekakvu sobu i tražio me osobnu. Zatim je nazvao policiju i rekao: može provjera? Izdiktirao moje ime i prezime te cijenu ukradenh artikala. Zanima me što sada? Rekao je da policija neće ništa učniti ali da za Kaufland ne zna...jer je mali iznos...

najviše me zanima dali sam ja u policijskoj evidenciji? da li mi se to nedjelo bude vidjelo kad me recimo zaustavi policija na cesti i provjerava vozačku i osobnu, ili kada prelazim granicu, da li to i tamo piše?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekao je da policija neće ništa učniti ali da za Kaufland ne zna...jer je mali iznos...

 

Neće ni Kaufland ništa, jer im je predmet vraćen ili plaćen. Neda se ni njima zezati po sudovima za ionako nikakvu štetu. S te strane možete biti mirni.

 

...najviše me zanima dali sam ja u policijskoj evidenciji?

 

Ako je došla policija, postoji evidencija o postupanju u koju ste ušli, a koja je interne naravi.

 

...da li mi se to nedjelo bude vidjelo kad me recimo zaustavi policija na cesti i provjerava vozačku i osobnu, ili kada prelazim granicu, da li to i tamo piše?

 

Ako se baš bude tražio taj podatak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...

najviše me zanima dali sam ja u policijskoj evidenciji? da li mi se to nedjelo bude vidjelo kad me recimo zaustavi policija na cesti i provjerava vozačku i osobnu, ili kada prelazim granicu, da li to i tamo piše?

Zavisi da li će dobit dopis od zaštitara a kako nisu izlazili na lice mjesta neće bit upisa,a ako bude vidjet će se ovisno na koji način budu provjeravali (standardno ili dubinski).
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija