Jump to content

alimentacija kao ustega na placi


samodunja

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...
Ja znam kako napisati pa mi se možete obratiti privatnom porukom, ali ne znam i molim da mi netko odgovori da li se prijedlog za donošenje rješenja o ovrsi temeljem ovršne isprave šalje javnom bilježniku ili se može preko FINE? Sigurno je brže preko fine.

 

Pozz..zahvaljujem na odgovoru...i bila bih Vam puno zahvalna ako ste u migucnosti poci mi da to napisem...neznam kako da Vam posaljem privatnu poruku...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... trebate se pismenom tužbom protiv supruga obratiti sudu i tražiti sudsku obustavu na plaći supruga; temeljem sudske odluke koju će sud dostaviti poslodavcu, ovaj će s plaće iznos alimentacije dostavljati na Vaš račun (sudu će trebati navesti razloge traženja, npr. "ne plaća redovito, na vrijeme, ne plaća koliko bi trebao" i sl.); Vama sada nebitno, no po ostvarenoj punoljetnosti djeteta i "suprug" će moći (od suda) tražiti da se nadalje alimentacija, odnosno materijalna/novčana skrb (od strane poslodavca) plaća na osobni račun "djeteta" a ne na Vaš; suprug će također trebati obrazložiti zašto traži tu promjenu ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija