Jump to content

Podaci iz prekršajne evidencije, EOP


markasic

Preporučene objave

Poštovani,

Imam informaciju da mi je u evidenciji o prekršajima Ministarstva pravosuđa zabilježena pravomoćna presuda iz travnja 2010. Obzirom da je od pravomoćnosti prošlo preko 3 godine takva presuda se ne smije nalaziti u EOP-u.

Kome se ja mogu obratiti sa zahjevom da se postupi sukladno zakonskim pravilima o rehabilitaciji?

Navedeno mi je važno s obzirom da je MUP izdao prekršajni nalog protiv mene, te se u slučaju nebrisanja podataka neću smatrati nekažnjavanom osobom, te je upitno hoće li mi sud povodom prigovora ublažiti sankciju.

Ima li netko iskustva iz prakse, koliko bi takav postupak mogao trajati, te odakle da krenem??? Bilo bi mi važno to riješiti prije nego Prekršajni sud uopće zaprimi predmet povodom prigovora, ne znam koliko bi bilo pametno da ja sudu priložim takvu pravomoćnu presudu te da se pozovem na zakonsku rehabilitaciju, jer mislim da će šteta biti napravljena čim sud vidi prijašnju presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presuda je doista pravomoćna IV/2010. Pravomoćno sam osuđen i nakon toga.

 

Međutim, u EOP-u se mogu nalaziti podaci samo o prekršajima za koje ste pravomoćno kažnjeni u periodu od 3 godine od pravomoćnosti. To je sigurno. Bez ikakvog obzira na kasnije presude.

 

Kome se mogu obratiti sa zahtjevom da se takav podatak ukloni??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgleda da je u ovoj situaciji sud stavio pogrešan datum pravomoćnosti.

Hrpa nesposobnih uhljeba.

 

Uglavnom, malo sam gledao pravilnike te proizlazi da se podaci iz EOP-a mogu ispraviti na temelju sudskog akta o ispravku. Znači da bih se trebao obratiti prekršajnom sudu, samo ne znam kome. Pisarnici za izvršenje prekršajnopravnih sankcija? Predsjednku suda? Prvostupanjskom sucu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija