Jump to content

Stigla kriva posiljka, sta sad?


Toni185

Preporučene objave

Preko jedne firme naručio sam proizvod u vrijednosti od 500kn,koje sam platio prilikom preuzimanja posiljke,i umjesto tog proizvoda unutra se nalazila televizija u vrijednosti od 3700kn. Kakav je sljedeći postupak, dali ja mogu zadržati televiziju jer je u mojemu vlasništvu već 7 dana ili je po zakonu moram vratiti. Ta firma zna da je kod mene i nisu se ni ispricali nego su meni rekli dali bi isao ja do poste poslati tu televiziju pa bi mi oni to nekako kompenzirali, i nakon toga se nisu javili 3 dana...

Sad kakva su moja prava kao potrošač? ja nisam dobio svoje proizvode,a televiziju ne bih vratio jer to nije moja greška nego njihova. Mene zanima dali me oni mogu tužiti ili poslati policiju zbog toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino sto nemam namjeru ici do poste ili nesto nosit ju pa da mi ju i netko ukrade da ja budem kriv..

 

Nisam na to ni mislio. Zato sam spomenuo kako se glede načina vraćanja dogovorite, ali na način koji vama odgovara, da poslije ne bi bili terećeni za eventualnu štetu koja bi mogla nastati transportom. Oni su zeznuli, neka izvole to i popraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobio si (možda uranjeni) rođendanski dar? dobra neka firma .

 

Zakon o zaštiti potrošača

Zabrana slanja proizvoda bez narudžbe potrošača

Članak 54.

(1) Nije dopušteno isporučiti potrošaču proizvod ili pružiti uslugu koju potrošač nije unaprijed naručio, ako je riječ o naplatnom poslu.

(2) Ako trgovac, suprotno stavku 1. ovoga članka, pošalje potrošaču određeni proizvod, smatra se da je taj proizvod promidžbeni dar trgovca.

 

pismeno trgovca obavjesti da ti donesu naručeno i odnesu dostavljeno (dar).

ako imaš želju ili zanemari naruđbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oscar Magno iz slovenije je firma hehe, mislim neka kazem sta onda..

Ono jos sam fer bio, zovem ih da je stigla tv umjesto lnb-a za satelitsku sto sam narucio i zena se niti ne ispriča ni nista, samo dali bi ja mogao do poste i poslati, rekao sam da ne, da bi radje da dodju po nju.. A i u biti cekat cu da mi dostave moje djelove prvo jer sam ih platio.. ako im vratim ovo, oni mi ni ne moraju poslati nista jer sam ja vec potpisao da sam primio sta ne?

U biti nakon toga sto smo pricali nije se javila 3 dana, i sutra je radni dan pa cemo vidjeti.. ok znaci nemogu zadrzati jer je kazneno djelo ali isprobao sam ju..tj i sada gledam na njoj..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...o kakvom kaznenom djelu ti pričaš?

 

Teoretski bi se moglo raditi o utaji. Ali to je smiješno (nema subjektivnog elementa), jer nije zadaća kupca (potrošača) da ispravlja pogrešku prodavatelja (dobavljača).

 

Vjerojatno je to bilo upotrijebljeno u razgovoru sa Tonijem kao argument od kojeg bi mu se trebale "stresti gaće", nakon čega bi on potrčao prema prvoj Pošti i poslao to odmah natrag. Njihov problem je kako će to vratiti. Osobno bi zatražio da to netko njihov podigne - naravno poštom preporučeno s povratnicom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teoretski bi se moglo raditi o utaji. Ali to je smiješno (nema subjektivnog elementa), jer nije zadaća kupca (potrošača) da ispravlja pogrešku prodavatelja (dobavljača).

 

Vjerojatno je to bilo upotrijebljeno u razgovoru sa Tonijem kao argument od kojeg bi mu se trebale "stresti gaće", nakon čega bi on potrčao prema prvoj Pošti i poslao to odmah natrag. Njihov problem je kako će to vratiti. Osobno bi zatražio da to netko njihov podigne - naravno poštom preporučeno s povratnicom.

 

A cak i nije bilo to u razgovoru sto se navodi, jer se u biti ponasaju kao da ih ne zanima, ako me vec nisu zvali isti dan i to rijesili nego cekaju.. A poslat cu im email da je jos kod mene, bilo bi lijepo zadrzati, -da ostetim neku osobu to nebi nikad napravio, ali greska slovenske firme hehe..

Netko kaze da se moze zadrzat, netko ne, ali nije zezancija.. Poslat cu im ipak da mi posalju prvo stvari koje sam narucio i onda mogu doci po tv..

 

A zanima me sta sa tim jer sam ja raspakirao tv i koristio ga?

da samo vratim i da ne pricam da sam ga otvarao ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija