Jump to content

Darovni ugovor,dugovi.


anonimno

Preporučene objave

2000. god.napravljen je darovni ugovor izmedu oca i mene kojim mi daruje svoju polovinu kuce.2002. god. je dignuta hipoteka na tu polovinu kuce a tek 2003 je predan darovni ugovor na gruntovnicu.Nakon oceve smrti ostali su dugovi oko 150.000 kuna.Polovina kuce je vec tri puta prodavana na drzbi.Imam maceh i polusestru na kojima se nista ne vodi a naj vjerovatnije ce trazit nuzni dio.Da li se mogu odreci nasljedstva zato sto je previse dugova a i one ce trazit dio pa kasnije na suprugino ime kupiti taj dio kuce od banke.Tko placa dugove ako se ja odreknem nasljedstva?Maceha ce za koju godinu preuzeti tatinu mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se odreknete nasljedstva onda maceha i polusestra nasljedjuju sve. Vi nemate onda nikakva prava.

Odgovara se za ostaviteljeve dugove do visine ostavljenog dijela sa cjelokupnom svojom imovinom.

ako se ne mogu namiriti iz imovine koju ste naslijedili onda se oni mogu od bilo koje vase imovine namiriti ali do visine naslijeđenog dijela

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija