Jump to content

Zapošljavanje iz SSS u VSS


Amon-ra

Preporučene objave

Moj problem je da sam se zaposlio prije cca. 1.5 godine kao radnik sa završenom SSS i radio sam u toj firmi 3,7 g. Tako da u radnoj knjižici imam spomenutog iskustva, ali kao radnik sa završenom srednjom školom. U međuvremenu sam završio ekonomski fakultet i nemam iskustva u mojoj struci, financije.

Bio sam na testiranju ministarstva i rečeno mi je da, imam radnog staža u struci, na što sam ja poludio i otišao odmah to riješiti.

Otišao odmah na burzu i na mirovinsko, jer mi je teta iz burze :baba: rekla da idem pogledati da je tamo uvedeno krivo, ali tamo fino piše da sam bio zaposlen kao SSS.

Molim Vas odgovor jer imam pravo tražiti posao kao "stručno osposobljavanje bez radnog odnosa"?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Moj problem je da sam se zaposlio prije cca. 1.5 godine kao radnik sa završenom SSS i radio sam u toj firmi 3,7 g. Tako da u radnoj knjižici imam spomenutog iskustva, ali kao radnik sa završenom srednjom školom. U međuvremenu sam završio ekonomski fakultet i nemam iskustva u mojoj struci, financije.

Bio sam na testiranju ministarstva i rečeno mi je da, imam radnog staža u struci, na što sam ja poludio i otišao odmah to riješiti.

Otišao odmah na burzu i na mirovinsko, jer mi je teta iz burze :baba: rekla da idem pogledati da je tamo uvedeno krivo, ali tamo fino piše da sam bio zaposlen kao SSS.

Molim Vas odgovor jer imam pravo tražiti posao kao "stručno osposobljavanje bez radnog odnosa"?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

 

 

 

 

STručno osposobljavanje se odnosi samo na osobe bez ikakvog radnog staža, ne onog u struci. Poprilično sam sigurna u to, a mislim da mi je i teta na burzi davno to rekla, ne vjerujem da se išta mijenjalo po tom pitanju.

Dakle, i 1 dan se broji.

I kod mene je takva situacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija