Jump to content

Prva nekretnina - promjena prebivališta


Inja7

Preporučene objave

Poštovani,

Molim vas za pomoć

U 2012 godini sam kupila stan 32 m2, to mi je prva nekretnina i samim time sam dobila oslobođenje plaćanja poreza na nekretninu. Naime sada nakon godinu i pol planiram vjenčanje.

Moj budući suprug je prije par mjeseci od majke naslijedio stan (darovnim ugovorom). Trenutno živimo u mom stanu, a nakon vjenčanja bismo se željeli preseliti u „njegov“ stan jer je veći 60 m2.

Koliko znam ja moram ostati prijavljena 5 godina na svoju nekretninu kako ne bih morala platiti porez. Zanima me da li bih mogla imati kakvih problema ako ostanem prijavljena na tu nekretninu, a preselim se u njegov stan. Još jedna napomena moja buduća svekrva bi živjela u mom "malom" stanu. Možete li mi reći da li i što moram učiniti kako ne bih imala problema, i da li možemo tako živjeti? Možda informacija kome da se obratim?

Unaprijed vam zahvaljujem. Inja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko vasha svekrva bude stanovala u konkretnom stanu,postoji mogucnost da se to protumaci kao NAJAM.

 

Ovome bi se, po mom mišljenju, moglo "doskočiti" osnivanjem prava osobne služnosti (stanovanje) na određeno vrijeme u korist svekrve.

 

Druga bitna cinjenica je vash NE BORAVAK u nekretnini za koju ste oslobodjeni od placanja poreza na promet nekretnina.

 

A ovo će biti problem, ako Inju "provale" odnosno ako je netko cinka. Objektivno (s obzirom na prethodno rečeno) - realan problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija