Jump to content

ometanje vlasništva od strane Grada Zagreba


jelena555

Preporučene objave

Poštovani forumaši,

moj otac vlasnik je kuće te voćnjaka i vrta u Zagrebu, koja ima građevinsku dozvolu te uredno rješeno vlasništvo. U istoj nitko ne stanuje. Za rekonstrukciju iste odnosno radi ostvarenja određenog građevnog zahvata u prostoru Gradskom uredu za prostorno uređenje, graditeljstvo, stambene i komunalne poslove i promet podnijela sam zahtjev još 2004.g. kada sam od Grada dobila odgovor kako je GUP-om određeno da se cijela predmetna građevna čestica nalazi usred buduće prometnice, zbog čega na njoj nije, do donošenja detaljnijeg plana, moguća nikakva gradanja pa niti rekonstrukcija. Objašnjavanja su potrajala cijelu 2005.g., e da bi 2006.g. Grad poslao procjenjitelje koji su 2007.g. izvršili procjenu tržišne vrijednosti objekta i zemljišta i procjenu biljnjih nasada na trasi rekonstrukcije. Nismo imali primjedbi na procjenu. Nakon nekoliko godina šutnje Grad Zagreb je "izjavio" kako oni trenutno nemaju novaca, ali i dalje stoje pri odluci da mi ne može recimo rekonstruirati krov ili srušiti staru kuću i sagraditi novu kako bismo u njoj stanovali. Uredno plaćamo sve komunalije Gradu. Prije nekoliko dana saznala sam da su im sve lokacijske dozvole za navedenu rekonstrukciju istekle. Molim vas može li mi netko odgovoriti ima li Grad Zagreb i dalje pravo braniti mi rekonstrukciju vlastite kuće u vlastitom dvorištu i kako da uopće pokrenem stvar s mrtve točke.

Zahvaljuem na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija