Jump to content

Nedolazak punoljetnog djeteta na raspravu


Dorian71

Preporučene objave

Razvedeni smo 7 godina; dijete je sada punoljetno. Podnio sam zahtjev za prestanak uzdržavanja, jer majka djetetu ne daje novac- plaćam duplo (sin je izgubio dvije godine u srednjoj školi; ne bih se čudio da je to dopustila zbog dobivanja novca od mene (tako ona shvaća- da njoj plaćam)). Pošto je punoljetan, sin je morao odgovoriti na tužbu, što je i učinio, slažući se sa svakom stavkom koju sam naveo u tužbi, jer želi imati novac (a ne svako malo mene zvati za novac za osnovne potrebe).Majka ne zna da je odgovorio na tužbu. Sad smo obojica dobili poziv za glavnu raspravu. Majka mu je rekla da ne smije ići, da će ona na sud napisati da on mora ići u školu (jer je rasprava u 11 h ujutro, a živi 80 km dalje od nadležnog suda, i mene).

Što mogu učiniti? On se boji majke i njezine reakcije, strahuje i od toga da ga istjera iz stana, jer joj je oduvijek najbitniji samo novac (rekla mu je ako ne bude dobivala novac od mene, da si sam mora kupovati hranu, plaćati stanarinu, režije...), a on bi želio nastaviti tamo živjeti i završiti školu. Nemoćan sam, kao i u braku, a sad mi je još teže, jer je dijete odraslo, i vidi njezino pravo lice. Ja bih htio da dođe živjeti sa mnom, ali mu se to čini preteškim- zbog škole, prijatelja, grada...

Imam li ikakvu moć nad ovom situacijom, a da mu mogu pomoći??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sin je punoljetan i sa njim se dogovori da ti da broj tekućeg računa.

određenu alimentaciju uplaćuj na njegov račun i čuvaj uplatnice.

ona više nemože podnositi tužbu. nije aktivno legitimirana.

nemože više biti nazočna raspravi osim ako je sinov opunomoćenik. tražite punomoć na uvid.

alimentacija je pravo djeteta a ne roditelja.

sin je priznao tužbeni zahtjev. nije mi jasno zašto sud nije donio odluku iako je izostao sa rasprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rasprava će se održati za dva tjedna, a sin je u dilemi- lagati majci pa doći na ročište ili ne doći. U panici je i zbog toga što je odgovorio na tužbu, a majka za to ne zna. Ovrha mi je na plaću- znači, ako sud odobri moje zahtjeve, morat će bivša dobiti obrazloženje, u kojem će, vjerojatno, pisati, da se sin složio s mojim tužbenim zahtjevima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija