Jump to content

Ovrha RTV pristojbe


kravica30

Preporučene objave

Poštovani

 

Suvlasnik sam stana u kojem RTV pristojba kao i sve druge režije glase na vlasnika stana.

Nažalost vlasnik stana nije baš ažuran u plaćanju režija a mirovina se isplaćuje na ruke od strane poštara.

Svaka ovrha sjeda meni na račun, pa me zanima da li je moguće prebaciti ovrhu na vlasnika stana i na nositelja režije s obzirom da on ima prihod?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obveza plaćanja računa po rtv pristojbi, struji, vodi, plinu glase na jednog sulasnika.

sljedeče rješenje o ovrsi osporavajte i u prigovoru navedite promašenu pasivnu legitimaciju. niste obveznik plaćanja računa, niti ste ugovorom preuzeli obveze (predpostavljam).

osporavaj i vjerodostojnu ispravu (računi ne glase na tvoje ime, nemaš ugovorenu obvezu)

 

kao suvlasnik imate obvezu plaćati dio troška, ovisi o suvlasničkom djelu, komunalnu naknadu, vodnu naknadu, pričuvu.

za plaćene navedene troškove od suvlasnika možete potraživati povrat uloženih sredstava. ukoliko neide mirnim putem može i tužbom ali morate imati račune kao dokaz plaćanja sa imenom uplatitelja.

 

bitno je pitanje dali živite u stanu ?

rodbinski odnosi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija