Jump to content

Neplačanje alimentacije


SUNRISE08

Preporučene objave

Lijepo molim neki savjet

Naime ex wife ne plaća alimentaciju po presudi ili uplačuje iznos po svom nekom nahođenju,pa opet ne uplačuje......pa tuzbom trazi da joj sud smanji iznos na skoro pola manje a razlog navodi nezaposlenost(iako je pola godine dobivala naknadu iz biroa...ni tada nije kune jedne uplačivala).......gubi parnicu te joj sud određuje da mi plati sudske troškove............

nadalje ne uplačuje alimentaciju........ja je prijavljujem policiji zbog zanemarivanja djeteta,oni to sve predaju drzavnom,te dalje sve ide na sud gdje dobiva kaznenu presudu 6mj zatvora odnosno 1g uvjetno u kojem periodu mora podmiriti zaostali dug po alimentaciji te paralelno s time nastaviti uredno plačati alimentaciju.........................ona naravno ništa ne čini po tom pitanju.....................u međuvremenu se zapošljava počinje plačati alimentaciju odnosno opet samoinicijatvno uplačuje upola smanjen iznos od onog presuđenog.....................................ja predajem u Finu zahtjev za ovrhom nad njenim računom a u vezi onih sudskih troškova gdje je podizala tuzbu i istu izgubila.............nakon nekog vremena idem provjeriti u Finu kakvo je stanje u vezi s time i dobivam informaciju da sam drugi na listi za naplatu jer ispred mene ima neka banka koja joj je sjela na račun zbog isto nekog duga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probajte naći neki drugi predmet ovrhe.

 

Ili otiđite u nadležno DORH i tražite da se protiv nje pokrene postupak opoziva uvjetne osude.

 

Napomena : Ovo potonje učinite, ukoliko ste 100% sigurni kako je imala mogućnosti da plati određeno joj uzdržavanje. U protivnom, nikakve koristi neće imati vaše dijete, ako majka završi iza rešetaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija