Jump to content

Prodaja darovane nekretnine- što s porezom?


MonaLisa

Preporučene objave

Prije nekih 6-7 godina moja je majka naslijedila od svoje majke nakon njene smrti stan od 36 m2. Nedugo nakon toga moj sadašnji suprug i ja smo se uselili u stan i prijavili svoje boravište tamo (dakle svi dokumenti nam glase na tu adresu). Prije godinu dana majka mi je darovnim ugovor darovala nekretninu te sam bila i oslobođena plaćanja poreza (majka-kćer).

Prije nekih 3 tjedna sam stan prodala (s obzirom da će nas uskoro biti četvero, premal je). Zanima me da li ću sada imati obvezu naknadno platiti kakav porez ili ne?

Zvala sam našu lokalnu poreznu upravu i tamo su mi rekli da ne moram ništa plaćati, ali s obzirom da ja njima ništa ne vjerujem bolje provjeriti još jednom.

Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi kupila stan i koristila poreznu olakšicu.

stan ti je dar od majke. potomci -preci su oslobođeni plaćanja poreza za promet nekretnina.

nema zabrane otuđenja stana.

zbog povećanja kućanstva trebaš više kvadrata štoje razlog prodaje stana a ne zarada, pane podliježeš plaćanju poreza na prihod.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija