Jump to content

skrbništvo nad djetetom


arad1806

Preporučene objave

Molim pomoć!!

 

Moj dečko i njegova još sadašnja žena se rastaju već 2 godine..

Sudski je određeno da je njihov sin kod majke tokom tjedna, a vikendom kod oca.

Majka djeteta je užasna- tuče dijete, viče, ucjenjuje, skriva od oca,....

Sve to je više puta prijavljivano centru za socijalnu skrb, koje ne reagira ili daje odgovore poput- "mi nemamo vremena baviti se vašim problemima i vašim djetetom".

Sada je trenutno najveći problem, što je dijete bilo na razgovoru u centru, majka ga je odvela. Dijete je reklo majci više puta da želi živjeti s ocem, na što mu je ona zaprijetila da će ga išibati ako to kaže na centru i da će ona slušati što će on njima reći.

Centar i dalje ne reagira....

Može li mi itko pomoći, kome da se dalje obratimo i na koji način??!!

Inače majka želi dijete kod sebe samo da ne bi plaćala alimentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dijete je reklo majci više puta da želi živjeti s ocem na što mu je ona zaprijetila da će ga išibati ako to kaže na centru i da će ona slušati što će on njima reći. Centar i dalje ne reagira....
"Majka je majka", majci treba dodijeliti dijete u 97% riječkih slučajeva, dijete ne treba pitati za vlastito mišljenje, očeve i njihova upozorenja treba ignorirati, pa makar "majka" dijete psihički ili fizički zlostavljala, čak i ubila, zar ne?

 

http://www.jutarnji.hr/diplomirala-je-knjizevnost--a-onda-je-oboljela/1138528/

 

[h=2]Inspekcija: Netko je kriv u Centru za socijalnu skrb![/h]

Služba za upravni i inspekcijski nadzor Ministarstva socijalne politike i mladih dovršila je istragu i zaključeno je da su napravljeni propusti u radu riječkog Centra za socijalnu skrb. Ravnatelju je naloženo pokretanje postupka utvrđivanja odgovornosti djelatnika koji su radili na slučaju. Kako stoji u zaključku, u predmetima koji se odnose na prijavu obiteljskog nasilja ne vidi se timski rad, nedostaju socijalne anamneze, a utvrđivanje činjenica je nedostatno.

Budući da se radi o rizičnoj obitelji zbog nezaposlenosti roditelja, ovisnosti oca, prijava o nasilju u obitelji, ekonomskoj ovisnosti o roditeljima te činjenici da je dijete niske životne dobi, izostali su odgovarajuća procjena rizika obitelji i odgovarajuće praćenje. Uočen je također nedostatak koordinacije rada Centra u dijelu rješavanja obiteljske problematike i novčanih pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Majka djeteta je užasna - tuče dijete, viče, ucjenjuje, skriva od oca,....Sve to je više puta prijavljivano centru za socijalnu skrb, koje ne reagira.
Meni, kad navedem zlostavljačko ponašanje "majke" kako prema meni i mojim roditeljima, tako i direktno ili indirektno prema djetetu, obično me poduče: "Ma, daaajte, pa neee biii majkaaaa svome djetetu učinila ništa nažaooo..."

 

Ovo je dakako logično razmišljanje normalnog čovjeka, ali mi nije jasno kako ti ljudi koji rade u institucijama, koji su nositelji važnih i dalekosežnih odluka, nisu obrazovani na način da mogu shvatiti i prepoznati nasilničko ponašanje i da mogu shvatiti ponašanje psihički poremećenih osoba. Psiholog? Prosječni uhljebljeni psiholog (razgovarao sam s više njih) jedva da zna išta o psihičkim poremećajima i manipulacijama koje dovode do dugoročnog zlostavljanja na ovaj ili onaj način. Niti ih previše ne zanima. Osim ako su kao ljudi individualno takvi, ambiciozni, da žele produbiti svoje znanje, a takvi su rijetki. Tek psihijatri o tome mogu nešto više reći jer imaju i više znanja i više prakse s takvim slučajevima.

 

Predlažem da tužite majku za psihičko i fizičko zlostavljanje prekršajnom sudu temeljem Zakona o spječavanju nasilja u obitelji, čl. 4.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija