Jump to content

Restitutio in integrum - predaja porezne prijave


tratincica20

Preporučene objave

Poštovani budući kolege i kolegice, imam jedno pitanje: Naime, da budem iskrena radi se o tome da se na vrijeme nije predala porezna prijava sto zbog nemarnosti odnosno culpe što zbog obima obveza ovih dana. Zanima me sljedeće: dali je moguće podnijeti restitutio in integrum kod nadležnih tijela? Ako da, pretpostavljam da je to u roku od 8 dana? I zanima me na temelju kojih konkretnih razloga? Dali se mora priloziti neka dokumentacija koja dokazuje da smo bili spriječeni? Što se tiče porezne prijave, osoba spada u skupinu koja ju po zakonu nije obavezna priloziti, ako je to bitno. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Povrat u prijašnje stanje dopustit će se stranci, na njezin zahtjev, ako je ona iz opravdanih

razloga propustila obaviti neku radnju pa je zbog tog propuštanja isključena od obavljanja te

radnje, kao i onoj stranci koja je iz neznanja ili očitom pogreškom poslala ili predala

podnesak na vrijeme, ali nenadležnom javnopravnom tijelu.

Prijedlog se podnosi tijelu kod kojeg je trebalo izvršiti propuštenu

radnju,uroku od osam dana od dana kad je prestao razlog koji je prouzročio propuštanje

roka.U prijedlogu se moraju navesti činjenice i dokazi na kojima se temelji opravdanost prijedloga..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani budući kolege i kolegice, imam jedno pitanje: Naime, da budem iskrena radi se o tome da se na vrijeme nije predala porezna prijava sto zbog nemarnosti odnosno culpe što zbog obima obveza ovih dana. Zanima me sljedeće: dali je moguće podnijeti restitutio in integrum kod nadležnih tijela? Ako da, pretpostavljam da je to u roku od 8 dana? I zanima me na temelju kojih konkretnih razloga? Dali se mora priloziti neka dokumentacija koja dokazuje da smo bili spriječeni? Što se tiče porezne prijave, osoba spada u skupinu koja ju po zakonu nije obavezna priloziti, ako je to bitno. Hvala!

 

Proučite čl. 84. http://www.zakon.hr/z/100/Op%C4%87i-porezni-zakon

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija