Jump to content

Plaćam kredit bivšoj ženi i uzdržavam svog studenta


Justitiaest

Preporučene objave

Dobio presudu suda kojom me obvezuju da mjesečno plaćam uzdržavanje svog studenta-kćeri, iznosom od 2000 kuna.

Rastavljen sam, dioba imovine čeka poziv suda.

Plaćam stambeni kredit za kuću u kojoj ex živi u iznosu cca. 4000 kuna, ja živim od 1100 kuna ostatka plaće, a sada je sud dosudio da samo ja plaćam uzdržavanje kćeri koja studira sa 2000 kuna mjesečno je ex nema velike prihode nakon što si plati kredit za auto i drugo, a ima "samo neto plaću od 5100 !?!".

Od rastanka sam kćeri uplaćivao na račun 100 kuna, davao joj na ruke kako sam mogao, moja majka joj je davala 3000kuna mjesečno, nedavno su se pokefali zbog bančenja moje kćeri i moja majka ju je otpilila.

Znači, plaćala joj je moja obitelj mjesečno, a sada je sud dosudio temeljem kćerinog i iskaza ex-žene, a da mene nije nitko išta pitao, te se navodi u sudskom rješenju da imam 6000 kuna plaću i da povremeno radim na crno.

Kako da se postavim? Zašto samo ja plaćam studij kćeri a ne i ex?

uređeno: od Justitiaest
greška u tipkanju
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzdržavanje je određeno kako jeste, ukoliko se ne slažete s time - možete uložiti žalbu, pa vidjeti što će reći Županijski sud (ukoliko presuda već nije već pravomoćna, onda je, zasada barem, kraj priče).

 

Skrećem pozornost na drugu stvar - kod podjele bračne stečevine, i kredit jeste bračna stečevina, tako da osim što vama pripada 1/2 kuće, bivšoj će "pripasti" i polovica kredita, pa će vam to olakšati malo poziciju. Svakako inzistirajte na tome da se podjela bračne stečevine čim prije riješi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru.

Ispričavam se, jako sam potresen pa nisam odmah uočio da se radi o tužbi odvjetnika kćeri a ne presudi suda.

Dakle, sada bih argumentirao pobio zašto smatram da ne bih trebao plaćati toliki iznos obzirom da sam u doista lošem imovnoj situaciji, dok ex ima sasvim pristojne prihode i kućerinu koju sam rukama sagradio i uz to plaćam kredit za tu kuću. Prihvaćam svaki prijedlog!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sud će odrediti visinu alimentacje. alimentaciju uplaćuješ na čerkin račun i čuvaš uplatnice.

na uplatnicama navesti rate za mj.? god.?

sve što uplatiš čerki (bez oznake alimentacija) ili daš na ruke je dar.

 

podnesi tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

i kredit je bračna stečevina kao i kuća.i auto ako je kupljen u za vrijeme trajanja zajedničkog života.

ako je kuća u suvlasništvu 1/2 i 1/2 traži plaćanje najma za korištenje 1/2 kuće.

predhodno ponudi ugovor o najmu (pismeno preporučeno i sa povratnicom).

ako odbije primiti pismeno ili sklopiti ugovor tuižbom traži isplatu djelanajma unazad (od prestanka zajedničkog života a najviše do 5 godina).

 

na tužbu moraš u zakonskom roku poslati odgovor (ako je tužba stigla od suda sa pozivom za raspravu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zar nisi suvlasnik kuće za čiju gradnju je korišten kredit ?

podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

 

tvoja majka je unuci dala dar u novcu.

za uplatu alimentacije treba navesti da je to alimentacija za mj.? god.?

 

i majka ima obvezu uzdržavati djete koje studira. pitaj čerku koji je doprinos njene majke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suvlasnik po tome jesam, mada nisam upisan u vlasnički list kao suvlasnik već samo ex-dama. Po tome onda jesam, očigledno, suvlasnik kuće.

 

Gore sam nešto blentavo napisao...uglavnom, to što je moja majka joj plaćala u moje ime stanarinu i za......... iznosom od 3000 kuna, to je dar i ne bi se trebalo vrednovati kao učešće u doprinosu uzdržavanja? To pitam obzirom da ju je ex-dama izbacila iz kuće pa ju je moja majka primila i u moje ime, obzirom da plaćam stambeni kredit i stoga imam jako mali prihod stoga, joj plaćala sve kako bi meni pomogla.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija