Jump to content

Kazna skinuto sa tekućeg


Božidar Topčić

Preporučene objave

Danas sam se neugodno iznenadio kad i je stanje računa umanjeno za 650kn. Pretpostavljam da se radi o neplaćenoj kazni od nekoliko mjeseci unazad koju nisam platio ( 500kn ). Nisam još provjeravao u fini niti banci o čemu se radi ali kako nemam drugih dugovanja, krediti niti bilo kakvih obveza 99% radi se o prisilnoj naplati kazne MUP-a.

 

Moje pitanje se odnosi na to zašto mi je na kućnu adresu nije poslana niti opomena za plaćanje kazna, niti rješenja suda o pravomoćnosti presude, niti odluka o prisilnoj naplati. Da li je normalno i je li svakidašanj slučaj da se bez ikakvog upozorenja vlasniku računa skidaju sredstva ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje pitanje se odnosi na to zašto mi je na kućnu adresu nije poslana niti opomena za plaćanje kazna, niti rješenja suda o pravomoćnosti presude, niti odluka o prisilnoj naplati. Da li je normalno i je li svakidašanj slučaj da se bez ikakvog upozorenja vlasniku računa skidaju sredstva ?

Ako je izdan prekšajni nalog a nije bilo prigovora sud nema ništa s tim.Nalog postaje pravomoćan nakon 8 dana od izdavanja ukoliko se ne ide sa prigovorom ili žalbom te se može prisilno naplatit.Čl.152 dt.3 i 4 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je izdan prekšajni nalog a nije bilo prigovora sud nema ništa s tim.Nalog postaje pravomoćan nakon 8 dana od izdavanja ukoliko se ne ide sa prigovorom ili žalbom te se može prisilno naplatit.Čl.152 dt.3 i 4 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon

 

Tako je.

 

Ako nije bio pisan prigovor u roku od 8 dana od primitka prekršajnog naloga za istu kaznu ide tako.

 

Ako je pisan prigovor u roku od 8 dana od primitka prekršajnog naloga onda sud odlučuje i presuđuje o naplati.

 

Dobro znam jer sam nedavno dobio prekršajni nalog na koji sam uložio prigovor i stvar je završila na sudu , na kraju me je sud oslobodio svih optužbi a sudski i ostali troškovi idu na teret proračuna suda. Kazna je bila 700 kn + 100 kn policijskih troškova. Znači sveukupno bi trebao platiti 800 kn ( po mišljenju policije ali ne i po mišljenju suda koji me je oslobodio svih optužbi policija a radilo se o čl. 250 st. 1 ZSCP-a za auto koji sam prodao i za koji sam imao kupoprodajni ugovor ali ga nisam bio odjavio sa sebe na policiji).

 

Isto je bitno primati preporučenu poštu , od bilo koga a ne istu poštu izbjegavati jer je to najgora solucija za primatelja iste pošte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
A tuku po ovom http://www.zakon.hr/z/346/Zakon-o-provedbi-ovrhe-na-novčanim-sredstvima .Do prije nekog vremena nisu bili ažurni pa je narof mislio da će tako ostat i ubuduće.

A u prekršajnom nalogu lijepo piše "u roku 8 dana ili se žali ili plati".

 

Dakle da pojednostavnimo stvari, svjestan sam da je prces naplate neizbježan i sve to prihvaćam, jedino ne mogu nigdje otkriti da li je MUP, FINA ili tko već dužan obavijestiti ovršenika o prisilnoj naplati, da li šalju neku obavijest, ili samo skinu i doviđenja. Jer ja iz izvoda ne vidim šta plaćam, koja kazna, od kada je. Samo piše državni proračun.

 

Pitanje moje glasi da li neko od tih nadležnih tijela šalje obavijest, opomenu ili slično prije ili nakon prisilne naplate. A drugo pitanje gdje mogu otkriti detalje onog (kazne) što plaćam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MUP ne šalje opomene a ni FINA jer ona samo odrađuje nalog MUP-a sukladno čl.152 st.4

".... sud ili drugo tijelo koji su u prvom stupnju donijeli o tome pravomoćnu odluku podnijet će tijelu nadležnom za ovrhu nalog za naplatu na novčanim sredstvima osuđenika sukladno posebnom zakonu. Uz nalog dostavit će se ovjereni prijepis odluke o prekršaju s klauzulom pravomoćnosti."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija