Jump to content

Ovršni prijedlog HRT


deadhead

Preporučene objave

Pozdrav, nov sam na Legalis-u, molim za savjet. Dobio sam Ovršni prijedlog od javnog bilježnika za neplaćanje pristojbe. Brzopleto sam napisao prigovor bez da sam ga obrazložio (moja pogreška!). Sud ga je naravno odbio. Imam pravo na žalbu. Što da napišem u žalbi? Odjavio sam pristojbu 2010.god. Hrt je ne priznaje. Već su mi slali ovršne prijedloge, na sve sam prigovarao (sa obrazloženjem) i nekoliko puta ih pravomoćno dobio na sudu. Hrt nastavlja sa slanjem računa, opomena i ovršnih prijedloga, odbija me brisati iz evidencije obveznika plaćanja pristojbe. Nisam još bio u ovakvoj situaciji, imam li šanse sa žalbom pa da sud stavi ovršni prijedlog van snage te ponovo završim na ročištu, na kojem ću ih vjerujem ponovo dobiti.

Unaprijed zahvaljujem na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u roku od 15 dana moraš pisati žalbu županijskom sudu ( po uputi o špravnom lijeku)

priloži raniju presudu ako je povoljna za tebe.

 

ako ne pošalješ žalbu u zakonskom roku presuda prvostupanjskog suda postaje pravomoćna i dužan si platiti traženi iznos.

 

pomoć stručne osobe bila bi poželjna-

ako dobiješ spor traži trošak (zastupanje odvjetnika, sudske pristojbe)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija