Jump to content

izjava o odricanju od nasljestva


slatkacura

Preporučene objave

Moj očuh se želi odreći nužnog nasljednog dijela nakon smrti moje majke u korist mene. Da li je ovakva izjava ispravna, ukoliko ju on vlastoručno napiše za života majke?

 

 

Ja, XXX, rođen-a __.__.____. u ______, sa mjestom prebivališta u XXXXXX, (JMBG: YYYYYYYYYYYYYYY) izjavljujem slijedeće:

 

Odričem se svoga nasljednog dijela na k.č. broj XXX (broj uloška XXX), koja se nalazi u katastarskoj općini XX.

Ovom izjavom izjavljujem da se odričem nasljedstva u korist (moje ime i prezime sa matičnim podacima.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani Mirabelo,

u pocetnoj objavi Slatka cura pominje" izjavu o odricanju i ustupanju".

Ako uzmeno u obzir vash prijedlog,onda u tom slučaju govorimo o anticipiranom odricanju,zbog cega se radi o strogo formalnom pravnom poslu, jer propis zahtijeva pisani oblik ugovora te ovjeru suca, javnobilježnički akt ili solemnizaciju od javnog bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
Postovani Mirabelo,

u pocetnoj objavi Slatka cura pominje" izjavu o odricanju i ustupanju".

Ako uzmeno u obzir vash prijedlog,onda u tom slučaju govorimo o anticipiranom odricanju,zbog cega se radi o strogo formalnom pravnom poslu, jer propis zahtijeva pisani oblik ugovora te ovjeru suca, javnobilježnički akt ili solemnizaciju od javnog bilježnika.

 

Poštovani Matrix76,

 

malo sam pregledavao temu, imao sam još jedno pitanje za vas oko ovoga:

 

- Pretpostavimo da dva buduća potomka potpišu ovakav ugovor među sobom, a ne sa ostaviteljem (koji je još živ u tom trenutku). Takav ugovor je dio jednog šireg dogovora među nasljednicima (ostatak dogovora je definiran u zasebnom ugovoru).

Da li ništetnost prvog ugovora na ikoji način ugrožava valjanost drugog ugovora?

Da li ništetnost prvog ugovora na ikoji način ugrožava valjanost drugog ugovora, čak i nakon što nasljednici na ostavinskoj raspravi postupe kako je dogovoreno (jedan se odrekne nasljedstva)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija