Jump to content

istek registracije vozila


downshifter

Preporučene objave

Poudrav, jedno brzinsko pitanje.

Osiguranje sam platio 03.05.2013 to znaci da mi vrijedi do 3.5.2014 dok sam vozilo registrirao 19.07.2013 sto bi trebao značiti da mi registracija vrijedi do 19.07.2014 no u prometnoj mi stoji da mi vrijedi do 03.05.2014(dana isteka osiguranja)

 

Ako sam registrirao vozilo i platio registraciju za godinu dana zar mi ne bi trebala važiti ista registracija godinu dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poudrav, jedno brzinsko pitanje.

Osiguranje sam platio 03.05.2013 to znaci da mi vrijedi do 3.5.2014 dok sam vozilo registrirao 19.07.2013 sto bi trebao značiti da mi registracija vrijedi do 19.07.2014 no u prometnoj mi stoji da mi vrijedi do 03.05.2014(dana isteka osiguranja)

 

Ako sam registrirao vozilo i platio registraciju za godinu dana zar mi ne bi trebala važiti ista registracija godinu dana?

Mislim da trebaš bit sretan jer ni oni na tehničkom a ni policija nisu postupili po ovom članku zbog kojeg ne bi trebao produžit prometnu onako kako je to napravljeno

Članak 250.

(1) Vlasnik vozila, koji ne izvrši produženje važenja prometne dozvole u roku od 15 dana od dana isteka važenja prometne dozvole dužan je odjaviti vozilo, donijeti prometnu dozvolu radi poništenja i vratiti registarske pločice policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji koja vozilo vodi u evidenciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na cestu smijete izaći do datuma koji je upisan u prometnoj dozvoli. Do 15 dana (ako ne namjeravate registrirati) morate vratiti reg. tablice u MUP. Ako upravljate vozilom nakon isteka datuma u prometnoj dozvoli, tehnički ste neispravni.

 

Zakon je jasan, a nagađanja da možete upravljati vozilom do kraja mjeseca - ne vrijede.

 

Možda vam policajac progleda kroz prste, ali onda je on pogriješio.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija