Jump to content

Razvrgnuće suvlasništva


ABCDEFG

Preporučene objave

Bivši suprug i ja smo dok smo još bili u braku zajedno kupili apartman na moru i vlasništvo upisali u zemljišne knjige u jednakim dijelovima. Kako ja nisam u mogućnosti boraviti u apartmanu (promijenio je brave) , niti imam želju natezati se s njim, pokušavala sam se s njim dogovoriti da mi isplati moj dio (svoj dio je u međuvremenu darovao svojoj majci icon6.png), ali bezuspješno.

Na kraju sam na nadležnom sudu podnijela Prijedlog za razvrgnuće suvlašništva. Nakon dopisa protustranke (bivše svekrve) u kojem osporava moj udio suvlasništva (pozivajući se na pitanje bračne stečevine), izvanparnični postupak je obustavljen jer prema navodima suda među strankama postoji spor oko predmeta diobe (paragraf 267. Pravnih pravila Zakona o sudskom izvanparničnom postupku)icon8.png!? Mene sud upućuje da svoj zahtjev za razvrgnućem suvlasništva realiziram u parničnom postupku (paragraf 268.). Žalila sam se na to rješenje i sada čekam daljnji nastavak..

 

Zanima me sljedeće:

- ako mi žalba ne prođe, ima li drugih mogućnosti za razvrgnuće suvlasništva osim tužbe?

- mogu li i kako tražiti obeštećenje zbog toga što mi je onemogućeno korištenje mog dijela i koliko su realne šanse da ću to i ostvariti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cijela nekretnina je bračna stečevina na kojoj je upisano suvlasništvo 1/2 i 1/2

upisom suvlasništva več je upisano osobno vlasništv

 

sadašnja vlasnica nije stranka u postupku za utvrđivanje bračne stečevine

sadašnjoj suvlasnici pošaljite pismenu ponudu za sklapanje ugovora o najmu.

akoodbije primiti pismeno ili sklopit ugovor o najmu tužbom tražite najamninu za zadnjih 5 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala bovu na brzom odgovoru. Razmišljala sam i o toj opciji, kako bih ubrzala dogovor, međutim kako ja uopće ne koristim apartman i nisam bila u njemu zadnje 3 godine, nisam niti plaćala režije koje su visoke. Ne želim doći u situaciju da moram plaćati režije (ovrha), a najam ne uspijem realizirati. Što mislite o tome?

Postoji li zastara za potraživanje najma u ovom slučaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija