Jump to content

Tijesan darovni ugovor - ne stanu svi!


maricica

Preporučene objave

Poštovani svi,

 

imam jednu administrativnu poteškoću vezanu za sastavljanje darovnog ugovora.

Naime, jutros sam u Narodnim Novinama kupila obrazac ugovora o darovanju nekretnina, međutim pod stavkom "daroprimatelj" ima mjesta samo za jednoga, a ja želim svoju nekretninu ostaviti svojoj 5-ero djece.

Da li da sastavljam svaki ugovor zasebno ili ipak ima načina kako da svi stanu u jedan ugovor?

Ima li netko ideju kako da doskočim ovom problemu?

 

Najljepše zahvaljujem na odgovoru i vremenu koje ćete nesebično odvojiti za mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj prijedlog je da odete kod javnog bilježnika i sastavite kod javnog bilježnika taj dokument (postoje i neke "cake", a koje nisu navedene u tom obrascu koji ste kupili, koji je vrlo štur, a kroz razgovor sa javnim bilježnikom, zasigurno će te razmisliti o darovanju, odnosno na koji način i kako će te to uraditi).

 

Naravno, prije nego što započnete sa sastavljanjem dokumenta, pitajte JB za cijenu pa, razmislite da li vam se to isplati (najbolje je da odete svi zajedno, tj.vi koji darujete i oni koji dar dobivaju, a da ne bi poslije bilo ........ja samo dobio-la manje, ti više.........).

 

Prvo se međusobno dogovorite kod kuće, a onda kod javnog bilježnika. Obrazac koji ste kupili je prejednostavan.

 

Možda bi bilo dobro da razmislite i o ugovoru o doživotnom uzdržavanju, a ne o darivanju, da se na kakav-takav način nekako da tako kažem i, osigurate, ....

 

Nikada ne znate što nosi budućnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tipkovnicu pred sebe i kucaj te,moze biti ljepsi nego taj iz N.N.

Svakako hoću, hvala. Pronašla sam Matrixov predložak u ranijim postovima, svakako ću ga iskoristiti.

G-man, što se tiče stavke da se ja i suprug dodatno zaštitimo kroz ugovor o doživotnom uzdržavanju i sl., ukoliko djeca polude pa nas stjeraju; onda piši vrit sve, neka im bude. :-)

 

Još me jedino me interesira da li je kod opisa nekretnine (dalje u tekstu ugovora) potrebno decidirano navesti "1/5 tom i tom" za svako dijete ili se to podrazumijeva (petero djece, jedna nekretnina, automatski svatko ima 1/5)?

 

Hvala dečki, zlatni ste!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man, što se tiče stavke da se ja i suprug dodatno zaštitimo kroz ugovor o doživotnom uzdržavanju i sl., ukoliko djeca polude pa nas stjeraju; onda piši vrit sve, neka im bude. :-)

 

To vas je moj kolega moderator Mrljo dobronamjerno upozorio, jer ovaj današnji svijet očito, polako ali sigurno ide kvragu, i sve je više ovakvih primjera na koje je Mrljo upozorio. Razmislite se malo, sami znate kakvu djecu ste odgojili.

 

Još me jedino me interesira da li je kod opisa nekretnine (dalje u tekstu ugovora) potrebno decidirano navesti "1/5 tom i tom" za svako dijete ili se to podrazumijeva (petero djece, jedna nekretnina, automatski svatko ima 1/5)?

 

Decidirano odrediti koliko ide kome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To vas je moj kolega moderator Mrljo dobronamjerno upozorio, jer ovaj današnji svijet očito, polako ali sigurno ide kvragu, i sve je više ovakvih primjera na koje je Mrljo upozorio. Razmislite se malo, sami znate kakvu djecu ste odgojili.

 

 

 

Decidirano odrediti koliko ide kome.

 

Najljepša hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija