Jump to content

Uvazeni prigovor i sudski troskovi


Toni86

Preporučene objave

Pozdrav ekipa,radi se o sljedecem.proslo ljeto sam zaustavljen s neregistriranim vozilom gdje mi je napisana kazna od 2000 kn zbog neproduzavanja prometne dozvole te mi je kasnije dosla druga kazna od 5000 kn jer vozilo niije bilo osigurano i 500 kn sudski troskova.prvu sam platio 2/3 a na ovu drugu sam pisao prigovor.jucer mi je dosla presuda.

 

I. prigovor uzava i izrice se novcana kazna u iznosu od 3500 kn te citiram:

 

 

II. "Na temelju cl.138.st.2.tocke 3.b prekrsajnog zakona sam duzan u roku 15 dana platiti troskove zalbenog postupka 300 kn"

 

 

u obrazlozenju stoji da sam prvobitno proglsen krivim te mi je izrecena kazna od 5000 kn + 500 kn sudski troskova te da sam pravovremeno podnio prigovor koji je uvazen.

Stog je sud primjenio odredbu o ublazavanju kazne i izrekao kaznu od 3500 kn.Te dalje stoji,citiram:

 

 

Prema cl.138.st 2.tocci 3.b.Pr. zakona pausalni iznos troskova pr.postupka su i troskovi pr.suda kada odlucuje o prigovoru(cl.238.st11.) kada je donio odluku kojom je pravomocno utvrdena prekrsajna odgovornost okrivljenika,pa su stoga okrivljeniku odmjereni i troskovi pr.postupka u pausalnom iznosu koji je primjeren trajanju i slozenosti postupka,kako je i odluceno u tocci II. izreke ove presude.

 

 

Nije mi jasno zasto mi u uplatnici za sudske troskove stoji 800 kn sudski troskova a ne 300 kn?

Kaznu cu platit 2/3 a sto ako sudske troskove ne platim odmah?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija