Jump to content

ovrha bez rješenja


pruske

Preporučene objave

molim da mi netko kaže: što ako mi netko sjedne na račun po ovrsi, a ja nisam dobio rješenje niti je ikad pokušao dostaviti mi rješenje. Naime, upravitelj mi je ovršio račun za neplaćene račune pričuve, ali nikad nisam dobio ni prijedlog za ovrhu ni rješenje za ovrhu, niti znam kod kojeg se javnog bilježnika vodi postupak. MOLIM ZA POMOĆ, jer upravitelj maltretira cijelu zgradu, već je u otkaznom roku i ne da se - tip je bandit,jednostanvo rečeno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I mene zanima odgovor na ovo pitanje pa najljepše molim pomoć.

U mom slučaju je "Sperma banka" bez ikakve obavijesti ovršila moj račun. Kredit plaćam već 6,5 godina, a sami kredit završava u kolovozu. Smatram da sam trebala biti obavještena kako bih se mogla žaliti. Kako i kome da se žalim kada nemam nikakav pisani trag s njihove strane?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Morate izvršiti uvid u spis i vidjeti da li Vam je bila pokušana dostava ovršnog prijedloga 2 puta i da li je ista bila uredna tj. da li je adresa za dostavu bila ispravna. Ukoliko je dostava pokušana 2 puta (nije Vas bilo kod kuće i uredno Vam je ostavljena obavijest o prispjeću pošiljke) i Vi niste pošiljku preuzimali ista se nakon drugog neuspjelog pokušaja dostave objavljuje na oglasnoj ploči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na odgovoru, no još jedna stvar, jer stvar je i više nego mučna i gospođa za koju se raspitujem je u mukama i ne može doći do podataka tko joj je i u kojem iznosu skidao sredstva sa mirovine. Moje posljednje pitanje, ovo pitam sa razlogom:

ŠTO AKO JAVNI BILJEŽNIK NE ŽE LI DATI UVID U PODATKE? ( da se obratimo policiji, državnom odvjetništvu, kome, ...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ŠTO AKO JAVNI BILJEŽNIK NE ŽE LI DATI UVID U PODATKE? ( da se obratimo policiji, državnom odvjetništvu, kome, ...)

 

Pritužbu na rad javnog bilježnika se može uputiti nadležnim tijelima, a to su sukladno člancima 140. i 141. Zakona o javnom bilježništvu, Ministarstvo pravosuđa i Javnobilježnička komora

Spominje se u čl. 108 i predsjednik suda (na području JB) kojem se mogu uputiti pritužbe i koji može narediti JB...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija