Jump to content

povreda na školskom izletu


velebit0808

Preporučene objave

Na kraju školske godine organiziran je jednodnevni izlet paintball parku, nažalost dijete, osnovna škola je slomilo zglob, isti dan je operirano uz ugradnju pločice, vijaka.

Bit ce višemjesečni oporavak. Dijete je samo došlo doma šepajući misleći da je "samo" uganulo zglob.

Nažalost ovu godinu spletom okolnosti nije dobrovoljno osigurano, blesava priča, profesorica nije htjela skupljati novac, a osoba iz osiguranja je mijenjala nekoliko puta termin.., i nie joj se uplatila godisnja premija osiguranja u visini 40kn.

Imamo li ikakvo pravo potraživati oštetu, neku naknadu od škole ili mjesta gdje se paintball igrao!? Molio bi savjet što bi eventualno trebao napraviti!

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako niste dobili vi, učiteljica je morala dobiti plan putovanja, osim ako izlet nije bio organiziran mimo turističke agencije, što ne bi smjelo biti. Pitanje je u čijoj je organizaciji bio paintball.

 

Kopiram vam što je uključivala cijena jednog nedavnog učeničkog jednodnevnog izleta.

 

CIJENA IZLETNIČKOG PROGRAMA: 160,00 kn

na bazi 40 plaćenih mjesta

 

U cijenu je uključeno:

• prijevoz klimatiziranim autobsom turističke klase na sve destinacije prema programu

• trajektna karta

• ulaznica za Koraljarnicu

• ulaznica u Sokolarski centar

• pratitelj putovanja (iz turističke agencije)

• sve razglede prema programu

• osiguranje učenika i nastavnika od posljedica nesretnog slučaja

• organizaciju putovanja, jamčevinu za turistički paket aranžman

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je u čijoj je organizaciji bio paintball.

Zašto je to važno!?

Kako sam se raspito ovo je već treća generacija koja ide na ovakav izlet!

Valjda nije neka muljaža od škole, nesto na svoju ruku, zaobilažeći pravilnik koje je ministarstvo odredilo!

Tražit ću razgovor u školi, pa napišem ovdje!

Možda neki vaš savjet oko razgovora, kakva prava imam!?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je važno tko je organizirao paintball upravo zbog utvrđivanja odgovornosti.Ako je bio u sklopu aranžmana turističke agencije, onda je to agencija koja bi trebala uključivati u svojoj cijeni i osiguranje.

 

Nisam sigurna je li škola dužna organizirati izlete isključivo u aranžmanu turističkih agencija (mislim da to ovisi o duljini trajanja putovanja i sl.).

 

Trebali biste pronaći na stranici neke škole pravilnik o organiziranju školskih izleta i ekskurzija (pripazite da to ne bude najnoviji od nedavno) pa ćete tu naći potrebne informacije o načinu organiziranja izleta.

 

Možete razgovarati s nekim iz stručne službe škole, ali osobno mislim da opisanoj situaciji škola nije odgovorna, već turistička agencija ili eventualno onaj tko drži taj paintball (što ne mora biti točno, vi ćete sigurno bolje znati kada iščitate taj pravilnik).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija