Jump to content

Vožnja auta iz HR u ostalim EU zemljama (AT)


Hren

Preporučene objave

Pozdrav,

Zanima me koji su propisi korištenja auta iz HR u ostalim EU zemljama, konkretno me zanima Austrija?

Naime, zanima me da li se može koristiti auto sa HR registracijama dok se npr. tamo dobije posao. Moja je pretpostavka da se nekoliko godina tamo može imati samo boraviše pa se i za auto koji bi bio na moje ime računa da je "smješen" na mjestu mojeg prebivališta u HR i po tome bi ga mogao sa HR registracijama bez ograničenja voziti u Austriji.

Naravno kada bih dobio prebivalište u Austriji bih morao tamo "uvesti" auto i platiti porez i registrirati ga tamo.

No ovaj prvi preiod me zanima i koliko bi mogao trajati taj period ako ga ima uopće.

Bio bih vrlo zahvalan ako mi netko ovo može pojasniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,evo prevrčem po ovim temama,ali ne vidim svoju situaciju.Dakle državljanin sam RH i sve dokumente i registraciju vozila su RH.Moja žena na određeno radi u Belgiji,pa sam i ja sad ovdje,ali dolazim na tri mjeseca,pa se vratim u Hrv.na mjesec dana i tako zasad to ide.I često putujemo u Francusku i Nizozemsku,bar po tjedan dana u mjesec-dva.Pošto smo sada u Uniji,uopće nisam razmišljao da možda radim carinski prekršaj,pošto sve te navedene puteve obavljam svojim vozilom registriranim u RH.

Čitam te forume i vidim u njima oprečne situacije i vremenske termine,pa vas pitam:

1.da li činim ovim svojim postupcima kakve prekršaje?

2.koliki su eventualni periodi za prijave i privremeni uvoz auta,ako ostanem i više mjeseci u komadu,te da li to trebam uopče?

3.zasad imam samo RH dokumente,zatražio prebivališe u Belgiji,ali to traje

 

unaprijed hvala,

pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Psivko;656219]nem:-) aš boravak pa možeš vozit RH vozilo.

 

Hvala na brzom odgovoru:-)

Jos jedna stvar me interesira,ako ili bolje kada dobijem boravak u Belgiji,kako onda to reguliram?

Mislim ako dodjem na mjesec-dva svojim autom RH tablice u Belgiju?Koliki mi je rok prijave vozila u tom slucaju ili za te krace periode,nakon kojih se vracam u HR nije potrebno prijavljivati vozilo?

Hvala,pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija