Jump to content

Podjela imovime


bizo88

Preporučene objave

Poštovani, zamolio bih Vas da mi odgovorite na pitanje.

 

Supruga i ja zajednickim novcem kupili smo i renovirali kucu prije 20 godina, koja glasi na moje ime.

 

U prvom mjesecu ove godine moj otac je predložio da prepišem tu kuću na njega, a on će prepisat svoju koja je puno vrednija na moje ime. To smo na kraju i napravili.

 

Znaci ta kuca u kojoj smo živjeli žena i dvoje punoljetne djece je sad na ime mog oca, a kuća gdje je on živio je na moje ime.

 

Pošto se sad rastajem od supruge zanima me što se tiće podjele imovine?

Da li je sad njezino pola od te kuće što mi je otac prepisao? Da li se gleda vrijednost jedne i druge kuće, pa se radi analiza koliko joj moram isplatiti ili nešto trece?

Molio bih za pomoć.

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Supruga definitivno zavređuje polovicu vrijednosti ove kuće koju ste zajedno sagradili za vrijeme trajanja braka, a obzirom ista više nije vaša, onda je potrebno utvrditi njen alikvotni (idealni) udio u ovoj novoj kući (očevoj). To je pravedno i tako se dogovorite.

 

Sami znate koliko ste uložili u vlastitu kuću i koliko ona vrijedi na tržištu (iako vlastita kuća ima i emocionalnu vrijednost koju je nemoguće iskazati, ali je ona u ovom slučaju irelevantna), a koliko vrijedi ova očeva kuća.

 

Matematički bi to bilo ovako - vaša kuća vrijedi, primjera radi, recimo 100.000,00 kuna, stoga supruga ima pravo na 1/2 dijela, tj. 50.000,00 kuna. Očeva kuća vrijedi, recimo 150.000,00 kuna, stoga supruzi u novoj kući pripada 1/3 dijela, tj. opet 50.000,00 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija