Jump to content

InkasoHR


zwizdan007

Preporučene objave

Poštovani, molim savjet.

 

Dobio sam prvostupanjsku presudu u postupku ovrhe zbog duga prema Tele2, gdje je dosuđeno da im moram platiti dug i troškove ovrhe.

 

Dug je nastao nakon što sam po isteku dvogodišnjeg ugovora jednostavno vratio broj i otkazao pretplatu. Ugovorom je bilo definirano da se plaćanje vrši trajnim nalogom sa AMEX-a, međutim kako je ugovor istjecao sredinom mjeseca, oni se za polovicu posljednjeg mjeseca nisu naplatili, a ja o tome ništa nisam znao. Također, nisam dobio opomenu o dugu kao ni obavijest o prebacivanju duga na Inkaso. Prvi glas o postojanju duga je prijedlog za ovrhu od strane Inkasa, na koji sam naravno podnio prigovor.

 

Sutkinja u obrazloženju presude odbija moju tvrdnju da sukladno općim uvjetima PBZ-a samo korisnik kartice može opozvati trajni nalog, odnosno da se tele2 mogao i morao naplatiti taj zadnji mjesec (sutkinja tvrdi da je raskidom ugovora, raskinut i trajni nalog), zatim ne prihvaća obrazloženje da je adresa sa osobne iskaznice predane prilikom raskida ugovora (također i na zahtjevu za raskid je nova adresa) obavijest o promijeni adrese (oni kažu da nisu znali za novu adresu, a Inkaso je odmah znao).

 

Nadalje, u presudi se uopće ne očituje o navodima iz žalbe kojom tvrdim da nisam obaviješten o prebacivanju duga sa tele2 na Inkaso.

 

Zanima me da li se isplati žaliti na ovu presudu.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uložite žalbu na presudu i ponovno navedite da niste od strane Inkasa obaviješteni da su oni na bilo koji način otkupili dugovanje od teleoperatera (ugovor, cesija, dokaz o otkupu duga i sl.) i da sud je sud u prvom stupnju tj. sudac pogriješio jer s obzirom da ste Vi u prigovoru napisali da niste obaviješteni o prijenosu duga a što je vrlo bitno za cjeli postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

Još par pitanja: u uputi o pravnom lijeku stoji da se ne mogu žaliti na pogrešno utvrđeno činjenično stanje. Dakle, ovo bi spadalo pod bitnu povredu postupka?

 

Drugo, kakvi su mi troškovi za žalbu? Koliko se plaća? Da li sudjeluju stranke u žalbenom postupku?

 

Ako drugostupanjski potvrdi presudu, koliko bi mi mogli porast troškovi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da uložite prigovor na bitnu povredu postupka zbog toga jer sudac nije uopće uzeo u obzir navode iz Vašeg prigovora vezano otkup dugovanja Inkaso službe od teleoperatera a što je vrlo važno. Sudska pristojba na žalbu na vrijednost spora do 3000 kuna iznosi 100 kuna. Ako drugostupanjski sud potvrdi presudu troškovi će Vam porasti samo za iznos zatezne kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav.

 

Da ne otvaram novu temu, imao sam sličan problem sa Inkaso-Tele2.

Nisam platio zadnji račun od Tele2 i nakon nekog vremena mi je došla uplatnica od Inkasa radi tog duga.

Dug sam platio na vrijeme po toj uplatnici, i opet nakon nekog vremena mi dođe ovrha od javnog bilježnika radi nepodmirenog duga. Nazvao sam Inkaso i rekao problem, oni kažu da nije podmiren na vrijeme. Žalio sam se na ovrhu koja je sada stavljena izvan snage i dalje ću morati na sud radi platnog naloga.

Koliko se sjećam uplatnica je došla kao obično pismo(ako netko ima slično iskustvo neka potvrdi), prema čemu oni računaju rok uplate?

Molim vas za savjet što da radim kada dođe do suda.

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je dug plaćen prije primitka ovrhe

tvrdite da dug ne postoj. plaćen je. priložite kopiju uplatnice.

osporavaje sve troškove nastale po ovrsi (trošakjavnog bilježnika, sastavljanje prijedloga, ishođenjeovrtšnosti itd.)

ali na raspravi tražite uplatnicu koja potvrđuje da je Intasso i platio dug koji je otkupoi.

ako nema uplatnice predložite sudu da utvrdi da je ugovor o otkupu duga fiktivan dakle ništav.

uplatnicu koja potvrđuje otkup duga morali su dostaviti sudu uz sve dokaze o postojanju duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav.

 

Da ne otvaram novu temu, imao sam sličan problem sa Inkaso-Tele2.

Nisam platio zadnji račun od Tele2 i nakon nekog vremena mi je došla uplatnica od Inkasa radi tog duga.

Dug sam platio na vrijeme po toj uplatnici, i opet nakon nekog vremena mi dođe ovrha od javnog bilježnika radi nepodmirenog duga. Nazvao sam Inkaso i rekao problem, oni kažu da nije podmiren na vrijeme. Žalio sam se na ovrhu koja je sada stavljena izvan snage i dalje ću morati na sud radi platnog naloga.

Koliko se sjećam uplatnica je došla kao obično pismo(ako netko ima slično iskustvo neka potvrdi), prema čemu oni računaju rok uplate?

Molim vas za savjet što da radim kada dođe do suda.

 

Hvala unaprijed!

 

Potpuno ista stvar se desila meni, mislim da sa bas ovdje pisala o tome. I da, njihova uplatnica dode kao obicno pismo, dakle nitko ne garantira kada ce doci do tebe i kada ces je premiti. Oni tvrde da racunaju 8 dana od dana koji je naznacen na dopisu i uplatnici. Meni su poslali 29.3. taj racun, ja ga dobila 10.4. (bio je uskrs i praznici), platila 12.4. i 18.4. mi stiglo rjesenje za ovrhu. Natezala sam se sa njima na telefon, jako neuki i nekulturni ljudi i na kraju se zalila i poslala sudu izvod od banke da je placeno sve i jos mi nie nista doslo. A kada sam se zalila zvali su me na posao( nije mi jasno uopce od kuda im podatak gdje radim jer su imali moj kontakt mob i doma broj a to uopce nisu zvali) i pitali me da zar zaista zelim na sud sa njima. Eto, grozno iskustvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav.

Nedugo nakon što mi je došlo rješenje o ukidanju ovrhe, dobio sam poziv od inkasa upravo kao "miica bla" dali želim stvarno na sud sa njima i bacili mi neke bijesne cifre koje ću u tom slučaju morati platiti. Odgovorio sam im da želim na sud, na svu sreću ovaj tjedan mi došlo rješenje da su odustali od tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ne otvaram novu temu, pitati cu ovdje... dakle kako sam gore napisala, dosla mi uplatnica od inkasa, uredno platila racun( rijec je o 100 kn), i nakon tjedan dana dobila prijedlog za ovrhu, kao nisam platila na vrijeme, bila sam taj tjedan na godisnjem, nije me 4 dana bilo doma, kada sam se vratila upllatnicu nasla u sanducicu i platila odmah ujutro... ugl, njihov odvjetnik je prijedlog napisao 12.4.2013. , a javni biljeznik donio rjesenje 15.4. 2013. , a 15.4. sam i ja podmirila racun , dobila rjesenje na adresu 20.4.2013. Naravno zalila sam se, zvali su me na posao, prijetili i tako, svasta... ugl, danas tj, 13.10.2014. mi je dosao poziv za sud, koji je 21.10. , napisali su da trebam podnijeti odgovor na tuzbu u roku, mislim dali su mi 8 dana vremena, dali je to uopce zakonito? a tuzbe nema nigdje u pozivu.. obicno kada salju poziv za rociste, posalju i tuzbu duge strane, tj njihove dokaze, uplatnicu, dokaz da su oni dug platili, nesto na cemu ja mogu temeljiti svoj odgovor... ugl, ja nisam dobila nista, samo poziv i to je to... na sto da se ja sada pozovem? na to daj e dug placen, kao u prigovoru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Dobar dan.

Problem s Inkasom ( tko bi rekao???!)

 

Dakle, prije godinu i pol dobim ovrhu od oko 500 kuna za dug tele2 od oko 100kuna.

Zalbu mi nisu prihvatili, ili jesu, ali na taj nacin da moram platit ovrhu...

 

Sve sam platila u dogovorenom roku s njima - potrudili su se pricekati mjesec dana!

 

I, sad dobim poziv na sud - tuze me radi isplate; tako pise.

Danas sam podigla taj poziv za sud.

I, moram platit 100 kuna "pristojbu na prigovor protiv rjesenja o ovrsi javnog biljeznika" ?

 

Kad sam platila ovrhu, zvala sam ih i rekli su mi da je sve rijeseno, i da nemamo vise nista.

 

Pise da na sud ponesemo sve sto imamo, a ja izgleda da imam samo uplatnicu ovrhe, nemam prijepisku s njima, ne mogu naci. I nemam da sam onaj tele2 platila, ne znam gdje mi je ta uplatnica.

Da na sudu trazim tu prijepisku da fotokopiram, ili gdje? I, gdje da trazim to da sam platila taj tele2.

 

I, o cemu se uopce radi?...???, osim o tome da nigdje na svijetu nema ovakve drzave i zakona koji su tu samo zato da zatamane obicnog covjeka.

Cisto znam kako se osjecao gregor samsa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad platiš dug traži potvrdu da je dug plaćen(pismeno)

nemaš uplatnice, potvrde za plaćeni dug, dug nije plaćen.

 

na raspravi osporavaj dug prema Intasu.

osporavaj ugovor o otkupu duga(ako se radi o otkupu duga ?)

na raspravi traži da Intaso pokaže uplatnicu koja da je i plaćena ugovorena obveza o otkupu duga.( akonema uplatnice ugovor o otkupu duga je fiktivan, dakle ništavan, što moraš izjaviti na sudu i tražit upisivanje izjave u zapisnik. zapisnik potpišešako tvoja izjava bude upisana).

bilo bi dobro angažirati odvjetnika.

traži povrad troška.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad platiš dug traži potvrdu da je dug plaćen(pismeno)

nemaš uplatnice, potvrde za plaćeni dug, dug nije plaćen.

 

na raspravi osporavaj dug prema Intasu.

osporavaj ugovor o otkupu duga(ako se radi o otkupu duga ?)

na raspravi traži da Intaso pokaže uplatnicu koja da je i plaćena ugovorena obveza o otkupu duga.( akonema uplatnice ugovor o otkupu duga je fiktivan, dakle ništavan, što moraš izjaviti na sudu i tražit upisivanje izjave u zapisnik. zapisnik potpišešako tvoja izjava bude upisana).

bilo bi dobro angažirati odvjetnika.

traži povrad troška.

 

Buona sera, i puno hvala na odgovoru. Svr cu si to zapisati, i ici i kod odvjetnika.

Bila sam ja vec i prije kod njega za to...

 

Ugl., nasla sam uplatnicu, i prvu ( dug tele2 + njihova kamata- to je kao ta prva opomena njihova koju sam ja preuzela na posti i ne znajuc sto preuzimam, ali samo podizanje tog pisma se kao racuna na pristajanje te prodaje duga tele2 inkasu...), i druga uplatnica je ta od ovrhe.

Imam to.

Ps. Da osporavam dug prema inkasu? Koji je to dug? Kompletna ta ovrha ili sta?

 

Stvarno ne kuzim jesu oni normalni???

Dode mi da tuzim nasu drzavu u strasburu.

Nije mi jasno kako se jos nitko od ljudi nije pobunio protiv toga tipa neke udruge da se svi udruzimo?

Mi krenemo nesto poduzimati tek kad ti kucu uzmu, ovo mi vec stvarno postaje nocna mora! Ne daj boze da imaju tvoje podatke! Vise ih se neces rijesiti za zivota!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija