Jump to content

Otvaranje žiro računa ako imam ovrhu


Venka Mandić

Preporučene objave

Zvala sam Finin info servis, nisu mi znali odgovoriti, uputili su me na HITRO gdje žena nije htjela ni saslušati pitanje do kraja, rekla je nek se obratim banci... Uglavnom imam pitanje i molila bih ako mi netko može pomoći jer nemam pojma gdje više da pitam.

Imam privatnu ovrhu na privatnom (tekućem) računu i želim otvoriti obrt. Da, ZNAM DA ĆE MI OVRHA SJESTI NA ŽIRO RAČUN OBRTA. Zanima me da li mi je uopće dozvoljeno otvarati žiro račun?!

Kad sam to htjela prije 2 god. (privatni žiro račun) nisu mi dali u PBZ-u, pa me zanima mogu li otvoriti poslovni račun?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovana,

 

Možete otvoriti žiro račun bez obzira na blokadu. Dozvoljeno je. Možete otvarati sve račune koje želite.

 

Kao što i sama navodite, naravno da će Vam isti računi biti odmah blokirani, jer se vode pod Vašim OIB-om. No to je drugo pitanje.

 

Malo me čudi što Vam citirana banka nije htjela otvoriti žiro-račun građana (privatni žiro račun). Meni ga je otvorila u doslovno 3 minute na šalteru banke. Rekao sam da mi treba za isplatu honorara i nikakvih problema.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...
Dana 22. 10. 2022. u 14:21, Sandra K je napisao:

Zanima me kako otvoriti žiro račun za obrt, ako sam na  tekućem u blokadi, znači ni jedna banka ne želi otvoriti žiro račun jer će odmah bitiblokiran, iako sam napomenula da banka mi izda racun za svoju naknadu, posalje na email, da cu ga platiti u posti

Ne možete ništa protiv njihovih Općih uvjeta poslovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija