Jump to content

Posebni dio - graditeljstvo


anonimno

Preporučene objave

  • 7 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Ljudi bio sam na roku 12.04. i PROŠAO SAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sve detalje objavit ću za koji dan .

Građevinar sam .

Pa eto gledam pomoći građevinarima a i svim ostalima za opći dio .

Ove prethodne članke sam ja pisao a kako mi se niko nije javio i pomogao ja ću to učiniti jer ZNAM KAKO SE OSJEĆATE, VJERUJTE ZNAM

Na poslu sam pa ću većeras napisati.

GLAVNO ZA ISPIT : samo smireno i smireno.

Čujemo se uskoro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanja rok 12.04.2007.

 

Zajedno smo odgovarali kolega po struci i ja , jedini smo inače bili građevinari, slučajnost je da nas je zajedno spojila voditeljica ispita , inače nema veze koje si struke kad se odgovara.

 

ZUP ; ZUS ; UREDSKO

-nabroj neka načela

-mat. istine , saslušanja stranke

-nadležnosti , mjesna , stvarna , sukob nadležnosti

-dokazivanje i dokazna sredstva

-rješenje i sastavni djelovi , malo o njima

-rok za izdavanje rješenja

- malo o žalbi , sadržaj

- što ispituje I stup. tjelo (dali je dopuštena , pravovremena i izjavljena od ovlaštene osobe)

- tko je tužena strana u upr.sporu

- što je upr. akt , kad se pokreće , čime se pokreće

- što donosi sud ( presudu - malo o njoj)

- pečat ,štambilj , žig

- pisarnica malo o njoj

- knjige pisarnice

- svrha pečata i žiga sa grbom RH

- pristojbe i malo o njima

 

LOKALNA I SLUŽBENIČKI

- što je grad, općina , žup ?

- predstavničko tjelo

- izvršno tjelo

- upravni odjeli i službe malo o svuma trima

- koliko ima županija

- porezi opčina i gradova

- poslovi poglavarstva i vijeća odnosno skupštine

- što su službenici a što namještenici

- uvjeti za prijam

- kazne za povrede sl. dužnosti - lake i teške

- tko odlučuje o povredama sl dužnosti

- prestanak službe

- ocjenjivanje službenika - to baš nisam znao -BLOKIRAO SAM ali pomogao je ispitivač

Ispitivači su nama inače bili Jaaakkooo tolerantni , pomažu , strpljivi su , navode , samo nemojte doći da baš ništa ne znate i nemojte šutiti ili opet reći totalnu glupost - možete na zadnjim pitanjima kad vide da znate.

 

USTAV I SDU

-što je ustav

- kakva je država RH

- trodioba vlasti u RH

- nepovredivost doma

- kad se mogu ograničiti slobode i prava

- o saboru osnovne stvari (funkcioniranje , broj zastup. , kad zasjeda , tko proglašava zakone ...

- o predsjedniku .... isto kao i gore , recimo osnovno (ovlasti , izbor ...)

- sudbena vlast (vrhovni i ustavni sud ) ovlasti , nadležnosti

- tko može pokrenuti zahtjev za pokretanje postupka pred US

- međunarodni ugovori

- nacionalna manjina - što je , prava , tijela samo nabrojati

grb , zastava ,himna (rekao sam samo malo o grbu i odmah je prekinula i krenula na sljedeće pitanje , tako je sa svime kad znate konkretan odgovor i kod svih ispitivača - ponavljam stvarno su prijateljski raspoloženi)

-političke starnke - što je , malo o njima

 

- poslovi drž. uprave

-koja su tjela drž . uprave

- tko su dužnosnici (nema više zamjenika ministara nego drž. tajnika

- vrste provedbenih propisa i malo o nijma

- tko ih donosi

- što je inspekcijski a što upravni nadzor te što se kojim provodi i tko provodi

- prava i obveze inspektora

- radi kojih se poslova ustrojavaju ministarstva

- koje su upravne org. u sastavu ministarstva

- tko im je na čelu

- šti koja obavlja

EU

- pitala je kratko i osnovno tu sam bio jako brzo gotov

- kako je nastala eu- iz čega , sadašnji broj članica , valovi proširenja , što je eu. komisija i što radi , vijeće eu. i što radi , eu. parlament - poslovi.

gospođa jaaakkoo ugodna svrstao bi ovo u razgovor a ne ispitivanje ali treba znati te osnovne stvari.

 

STRUKA :

Zakon o gradnji

Uređenje gradilišta, Dokumentacija na gradilištu , Dokazivanje uporabljivosti i stavljanje u promet građevnih proizvoda ,Što je obiteljska kuća, Zahtjev za izdavanje građ dozvole - prilozi , Bitni zahtjevi za građevinu, Upis građevine u zemljišne knjige , Gradnja za koju nije potrebna građ. dozvola ?

 

zakon o prostornom planiranju je pitao samo koje dokumente prostornog uređenja imamo ?

 

Pravilnik o projektima potrebnim za osiguranje pristupačnosti građevina osobama s invaliditetom i drugim osobama smanjene pokretljivosti , pitao je samo što obuhvaća taj pravilnik i općenito o pojmovima u njemu, npr. gdje se sve treba osigurati pristupačnost osobama sa smanj. pokr. te invaliditetom ... u kojim objektima?

 

I to bi bilo to samo smireno na ispitu, ja sam malo zamuckivao na posebnom dijelu ali gospodin ugodan pomaže navodi priča kao sa kolegom...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jako su tolerantni pogotovo kad sam blokirao na Lokalnoj o gradskim porezima - da ih nabrojim a ja u crnoj rupi ali onda je gospodin malo po malo iz mene izvukao sve , pitanje sam inače znao ali na ispitu se nisam mogao sjetiti nikako , i to sve zbog nervoze i treme koja je vjerujte mi nepotrebna :

Znam da je to iz mojeg kuta sad lako govoriti ali smireno i samo smireno , najvažnije je kod prvog ispitivača proći, znati , položiti , tada vam rapidno raste samopouzdanje .

Ali pomažu inače i ako neke stvari neznate vi ćete uz njihovu pomoć reći nešto a ako treba oni će reći mada nevoljko ono što ste trebali vi ali nemojte si to dopustiti i nemojte si dopustiti da šutite.

Inače su ispitivači bili jako ugodni , pravi domaćini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da smo dosadni ali znaš koliko nam znače tvoja iskustva. I ti si do nedavno bio u istim problemima pa nemoj zamjeriti na pitanjima.

Koliko traje u prosjeku ispitivanje jednog predmeta?

Možeš li svojim riječima odgovarati ili inzistiraju na pravnim terminima?

I zbilja, možeš li proći ako nisi uopće znao odgovor na neko pitanje?

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da možeš ali nemojte da vam se desi da se to ne opetuje na više pitanja , i oni su ljudi shvaćaju tremu i znaju se ponašati prema vama (nama) u tim za nas šokantnim trenucima.

Normalno da će i oni tolerirati ako se nezna odgovor na koje pitanje , ali će pokušati na svaki način da odgovorite

da baš nemoraju oni umjesto vas odgovarati.

Ispitivanje traje (ravnaću se po sebi)

ZUP,ZUS,Uredsko : 10-15 min cik cak ispitivanje (kolega i ja)

Ustav i SDU : 10 - 15 min (isto cik cak)

Lokalna I Službenički : 15 min (cik cak)

Europska unija : manje od 10 min i to ležernih

Građevinarski Posebni dio : malo manje od 20 min

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što da Vam kažem o pravnim terminima , nismo ni ja a ni kolega koji je samnom odgovarao neki pravnici ali uz onaj neki svoj fond riječi koje koristite i uz nešto tzv. pravnih termina nećete imati problema , bitno je znati o čemu govorite.

Razumiju oni i nas građevinare po tom pitanju , nisu baš tražili neko baratanje terminima ali nije loše znati jer vam je odmah lakše.

Ispitivači prije svega prije no što počnu ispitivati pitaju gdje radite i što radite , odnosno koje ste struke...

Dojma sam da su kolegu koji je VSS ipak maaalo više pitali od mene VŠS ali to je na recimo 15 pitanja , mene pita 13 njega 15 (takav odnos).

Nadam se da sam vam bar malo približio sam ispit.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija