Jump to content

Krađa ženske torbice - molim pomoć!!!


gbsk

Preporučene objave

Ovako, imam veliki ali veliki problem. Bit ću skroz iskren jer se nadam da ću dobiti što precizniji odgovor na ćemu se u naprijed zahvaljujem. U jednom klubu sam ukrao žensku torbicu. Ni sam ne znam koji mi je bio, niti sam želio/očekivao neku korist, niti sam takva osoba, no desilo se (u alkoholiziranom stanju) što je najbolje tj. najžalosnije dotična osoba mi je čak netom prije platila piće. Sve u svemu nisam daleko ni stigao jer sam zastao na izlazu iz kluba, tu su redari i primjetili da se nešto događa, ubrzo je došao (ne sjećam se točno) i netko od prijatelja te osobe. Naravno da sam u sekundi od svih kolektivno dobio po glavi, višekratno. Pozvana je policija ali sam i prije njenog dolaska sve uredno vratio oštećenoj. E sad me zanimaju moguće sankcije po mene (dosta toga se ni ne sjećam jer sam bio alkoholiziran). Policija me je legitimirala ali nisam išao u stanicu. Zanima me da li tko može podići kaznenu prijavu ako je sve vraćeno? Zaista neznam što mi je bilo, evo i dok ovo tipkam tresem se sav. A kad sam izašao neki dan van bojao sam se da ne naletim na koga iz te priče i opet dobijem po glavi. Jako neugodno iskustno, velika škola i nedaj bože nikome!!! Molim Vas za odgovor. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što je vraćeno ne mijenja bitno na stavri, jer ti nisi vratio prije nego si otkriven, nego su te oni otkrili. S obzirom da te nisu niti privodili, pitanje je uopće što su ti drugi ljudi rekli i kako je uopće događaj okvalificiran, a to možeš provjeriti jedino da odeš u postaju i pitaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što je vraćeno ne mijenja bitno na stavri, jer ti nisi vratio prije nego si otkriven, nego su te oni otkrili. S obzirom da te nisu niti privodili, pitanje je uopće što su ti drugi ljudi rekli i kako je uopće događaj okvalificiran, a to možeš provjeriti jedino da odeš u postaju i pitaš.

 

Jasno mi je, naravno, da nisam manje kriv vračanjem stvari. Jer ipak sam ih vratio tek kad sam uhvaćen. Kažem nemam čak ni ovdje na forumu namjeru da se pravdam, čisto me zanima možebitni epilog. Do postaje ipak ne znam da li imam toliko hrabrosti iako bi je i trebao skupiti i raspitati se. Ne znam da li je to moje neprivođenje nešto možebitno povoljno ili otegotno po mene? Znam da se oštečena sa društvom vratila u klub, toliko se sjećam. Zanima me da li (hipotetski) navedena može sutra otići u postaju i podići prijavu protiv mene!?

 

Ažurirano

 

usput, iskreno hvala na odgovoru! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kužim ovo za hrabrost, ali stisneš zube, odeš i onda konkretno znaš na čemu si. Ovako se dugotrajno brineš, a možda i bez veze.

 

U slučaju formalne prijave, epilog može biti i kaznena prijava, suđenje, kazna..., a ona te mogla prijaviti tamo, a mogla je i drugi dan otići u postaju potpisati prijavu. A s druge strane, moguće je da je sve riješeno kao neki nesporazum, bez ikakvih prijava.

 

Neprivođenje ti nije niti otegotna niti olakotna okolnost, a ne govori ti niti ništa o postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno, puno hvala :) je, kad sam već napravio što sam napravio vjerujem da ću stisnuti zube i otići tamo. Što je tu je. Još samo jedno pitanje ako je moguće. Iako bi meni i samo suđenje bilo dovoljna kazna dali znate praksu kazni za ovakva kaznena djela? Hvala još jednom zaista.

 

Ažurirano

 

Puno, puno hvala :) je, kad sam već napravio što sam napravio vjerujem da ću stisnuti zube i otići tamo. Što je tu je. Još samo jedno pitanje ako je moguće. Iako bi meni i samo suđenje bilo dovoljna kazna dali znate praksu kazni za ovakva kaznena djela? Hvala još jednom zaista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina, tako je. Mislim da ste apsolutno u pravu s prijedlogom da odem do policijske postaje. To ću i učiniti već u ponedjeljak. Čovjek se ipak treba suočiti sa svojim djelima pa kako bude. Na kraju krajeva jedno veliko iskustvo, ipak znam da nikoga nisam oštetio, osim što sam oštećenu doveo u jako neugodnu situaciju ali joj nisam nanio materijalnu štetu i to mi je drago. A mene je ovo možda spriječilo da u budučnosti ne napravim i veću budalaštinu. Ipak nije toliko loše koliko je moglo biti. Kažem samo ako mi možete odgovoriti dali znate praksu možebitnih kazni za ovakvo nedjelo. Nezaposlen sam, doslovno na rubu siromaštva, pa s toga pitam i najviše se plašim novčanih davanja dobro lišavanje slobode da ne spominjem. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se radi o prvom kaznenom djelu, proći ćete ili s radom za opće dobro ili uvjetnom osudom.

 

Štete nema, ali je nema iz razloga jer ste uhvaćeni, ali to nema utjecaja na činjenicu da je kazneno djelo dovršeno onog trenutka kada ste uzeli torbicu i krenuli prema izlazu s njome (uspostavili detenciju nad njome, sukladno teoriji aprehenzije). Ako dođe do optuženja, priznati sve, izraziti kajanje, obećati nikad više i držati se toga. Zatvora ne bude bilo, osim ukoliko imate pozamašan dosje.

 

Škola za ubuduće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija