Jump to content

Obiteljska mirovina / ostavinska rasprava


mamutica

Preporučene objave

Molim da mi netko tko je upućen odgovori na nekoliko pitanja. Naime, nedavno je umro bivši suprug, otac mojeg djeteta. Rečeno mi je da dijete ima pravo na obiteljsku mirovinu pa sam podnijela zahtjev. Kako je pokojni imao i neke nekretnine u djelomičnom vlasništvu, pokrenuta je i ostavinska rasprava (to je pokrenuo netko od njegovih). Mene zanima da li je obiteljska mirovina vezana uz ostavinsku raspravu ili je to neovisno jedno o drugom? Radilo se o mirovini hrvatskog branitelja. Također me zanima koliko vremenski traje rješavanje zahtjeva. Po pitanju ostavinske rasprave, da li mogu (u djetetovo ime,naravno) tražiti isplatu protuvrijednosti tog dijela koji bi inače naslijedio jer se radi o 1/6 dijelu kuće u kojoj živi suprugova nova obitelj, i ako je to izvedivo koliko to traje? Nisam nikad bila u ovakvoj situaciji pa sam totalno blesava za takve stvari. Ako netko zna nešto o tome, bila bih zahvalna na odgovoru. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravo na obiteljsku mirovinu ima malodobno djete ili do 26.gidine ako se školuje.

o pravo na obiteljsku mirovinu ne odlučuje se na ostavinskoj.

o njoj odlučuje nadležna služba HZMO. obiteljska mirovine se djeli na one kojiimaju pravo na obiteljsku mirovinu.

provjeri dali je sin upisan kao nasljednik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija