Jump to content

Zatvaranje komplikacija u trudnoći radi zaposlenja kod istog poslodavca na neodređeno


I&M

Preporučene objave

Molila bih Vas pravni savjet u vezi mog slučaja.

 

Od listopada 2013. bila sam u radnom odnosu (ugovor na određeno) pa sve do 30.6. 2014.

 

Dana 23.6 zbog oskudnog krvarenja u trudnoći (9 tjedan trudnoće) završavam u bolnici i tamo sam sve do 3.7. Obavili su mi sve moguće pretrage – sve uredno, ali morala sam malo mirovati. Inače, zanijela sam uz pomoć potpomognute oplodnje, inseminacija.

 

Za to vrijeme otvorila sam komplikacije u trudnoći jer sam još bila u radnom odnosu.

 

Komplikacije zatvaram s datumom 31. 8 radi toga jer sam iznenada dobila ugovor na neodređeno kod istog poslodavca kod kojega sam i radila u trenutku otvaranja komplikacija (radi se o pravnoj osobi).

Ugovor sam potpisala 1. 9. i odmah počela raditi.

 

Naglašavam da je moja trudnoća nakon tog kratkotrajnog krvarenja tekla sasvim uredno, mirovala sam preko ljeta, svaki pregled uredan i s kolovozom prestajem piti zadnju terapiju koju sam uzimala.

 

Sada planiram raditi sve do datuma otvaranja rodiljnog dopusta (45 dana prije termina).

 

No, što ako se u međuvremenu dogodi iznenadno pogoršanje koje zahtjeva ponovno otvaranje komplikacija?

 

Hoću u tom slučaju imati problema s komisijom HZZO-a? Mogu li oni moj slučaj okarakterizirati kao fiktivno zaposlenje (što zaista nije) i reći da mi je ugovor ništavan i da nisam bila sposobna za zasnivanje radnog odnosa u trenutku potpisivanja ugovora?

Što zapravo to znači...da mi poništavaju ugovor i da ostajem bez posla??

 

Unaprijed hvala na odgovoru !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom na to da se radi o radnom odnosu kod istog poslodavca ne vjerujem da će se netko u tom slučaju usuditi, odnosno imati argumenata za takvu vrstu tužbe koja bi bila temelj za poduzimanje radnji vezano uz primjenu instituta kojeg spominjete, a ne vidim ni potrebe da bi u ovom raspletu događaja vaše korištenje prava koje je u ingerenciji izabranog doktora ginekologa primarne zdravstvene zaštite trebalo biti upitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom na to da se radi o radnom odnosu kod istog poslodavca ne vjerujem da će se netko u tom slučaju usuditi, odnosno imati argumenata za takvu vrstu tužbe koja bi bila temelj za poduzimanje radnji vezano uz primjenu instituta kojeg spominjete, a ne vidim ni potrebe da bi u ovom raspletu događaja vaše korištenje prava koje je u ingerenciji izabranog doktora ginekologa primarne zdravstvene zaštite trebalo biti upitno.

 

 

Zahvaljujem Vam na brzom odgovoru.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija