Jump to content

Osporavanje prijiedloga ovrhe


nepr

Preporučene objave

Molim vas za pomoć dali imam mogućnosti osporavanja prijedloga ovrhe temeljem vedodostojne isprave koja je nastala iz slijedećeg niza događaja

 

 

 

Dana 10.06.14. je supruga parkirala vozilo na parkiralištu , te je u tom trenutku zatekla kontrolora parkiranja , budući da je trebala obaviti nešto u par minuta pitala ga je dali može ostaviti vozilo I otići obaviti navedeno na što je kontrolor odgovorio potvrdo. Po povratku je zatekla ponovo kontrolora koji je ispisivao kaznu za parkiranje, napomenula mu je da joj je on odobrio da može otići nešto kratko obaviti na što joj je kontrolor rekao dobro te uzeo navedeni papir i rekao da će on to riješiti. Naknadno nismo dobilil nkakvu obavijest ili opomenu.

Zašto nam je kontrolor nakon toga ostavio kaznu u sustavu nije nam poznato , te je na taj način nam stvorio skriveno dugovanje o kome nas nije nitko informirao nije mi poznato.

 

Nakon dva mjeseca 23.08.14. sam dobio obavijest od firme koja ima koncesiju za naplatu parkinga da je moj dug ustupljen novom poduzeću poduzeću te da sve informacije o dugu mogu dobiti kod njih putem telefona ili maila (obavijest).

U obavijesti koje smo dobili od koncesionara nije naveden iznos duga i način na koji ga je moguće riješiti.

 

Po navedenoj informaciji sam poslao mail 24.08.14. sa molbom da me informiraju o kakvom je dugu rijeć te da za takvo nešto nemam saznanje.

Budući da nisam dobio nikakvu informaciju četri dana ponovio sam mail 28.08.14.u 8,30 sati.

 

Toga dana 28.08.14. u 12,31 sati mi je stigao odgovor da je rijeć o parkiranju i da je dug 72,63 kn i da navedeni iznos imam platiti do 28.08. Kako sam mail vidio u nedjelju 31.08., navedeni dug sam platio 03.09 i smatrao da sam izvršio svoju obvezu.

U maili koji mi je poslala firma koja je preuzela moj dug osim roka za plaćanje od 30 minuta jer banke zaprimaju naloge do 13 sati za uplatu isti dan, nije me obavijestilo o mogućim daljnjim koracima – pokretanja ovrhe iako je sa 28.08. napisala prijedlog za ovrhu vdljivo iz datuma na njhovom prijedlogu i proslijedila ga bilježniku.

 

Dana 09.09.14. sam putem brze dostave dobio riješenje o ovrsi za parkiranje za cijeli iznos uvećano za 653,13 kune troškova.

Kod ovrhe mi je navedeno da moram platiti iznos za parkiranje sa pripadajučim kamatama iako sam već navedeni iznos platio prije dobivanja ovrhe ( za koj nisam znao da je pokrenuta).

 

U opisu troškova ovrhe su stavljeni

javnobilj. pristojba i troškovi 150,00kn

troškovi sastavljanja prijedloga 93,75 kn

izvid pravomoćnosti 312,20 kn ,

materijalni troškovi , a pod njima troškovi poštarine 50 ,00 kn

i dostavu riješanja u iznosu od 46,88 kn .

 

Molim vas dali se ovrha može osporiti ako ne dali navedeni troškovi mogu biti manji.

 

Unaprijed zahvalan,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

škakljiva situacija. No kako bilo, dug ste platili prije dobivanja Rješenja o ovrsi i to je jedino pravno relevantno.

 

Koliko iznosi glavnica iz rješenja o ovrsi? Tj. što piše u tekstu ispod naslova "rješenje o ovrsi", "...nalaže se ovršeniku da plati..." koliki iznos?

 

Ako pište tih Vaših 72,63 kuna, nemate brige. Taj iznos ste podmirili. U tom slučaju mirne duše stavite prigovor da je dug plaćen prije pokretanja ovrhe i priložite potvrdu o uplati. Osporite i sve nastale troškove iz istog tog razloga. Predložite ukidanje rješenja o ovrsi i naknadu troškova sudskih pristojbi na prigovor protiv rješenja o ovrsi. To bi trebalo biti u redu i proći na sudu u Vašu korist i nećete biti u obvezi podmirivati ništa od navedenih troškova.

 

U slučaju da u izreci rješenja o ovrsi ne piše taj iznos nego veći, svejedno istaknite prigovor da je plaćen dio tog duga. U tom slučaju ćete biti u obvezi podmiriti preostali dio duga i razmjeran dio nastalih troškova. U tom slučaju potrebno se potruditi da kad predmet dođe na sud, da se rasprava završi na jednom ročištu (da se ne rade daljnji troškovi). Vodite računa da se radi o sporu male vrijednosti, gdje vrijede i posebna pravila iz Zakona o parničnom postupku.

 

Evo, nadam se da sam Vam barem malo pomogao.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

škakljiva situacija. No kako bilo, dug ste platili prije dobivanja Rješenja o ovrsi i to je jedino pravno relevantno.

 

Koliko iznosi glavnica iz rješenja o ovrsi? Tj. što piše u tekstu ispod naslova "rješenje o ovrsi", "...nalaže se ovršeniku da plati..." koliki iznos?

 

Ako pište tih Vaših 72,63 kuna, nemate brige. Taj iznos ste podmirili. U tom slučaju mirne duše stavite prigovor da je dug plaćen prije pokretanja ovrhe i priložite potvrdu o uplati. Osporite i sve nastale troškove iz istog tog razloga. Predložite ukidanje rješenja o ovrsi i naknadu troškova sudskih pristojbi na prigovor protiv rješenja o ovrsi. To bi trebalo biti u redu i proći na sudu u Vašu korist i nećete biti u obvezi podmirivati ništa od navedenih troškova.

 

U slučaju da u izreci rješenja o ovrsi ne piše taj iznos nego veći, svejedno istaknite prigovor da je plaćen dio tog duga. U tom slučaju ćete biti u obvezi podmiriti preostali dio duga i razmjeran dio nastalih troškova. U tom slučaju potrebno se potruditi da kad predmet dođe na sud, da se rasprava završi na jednom ročištu (da se ne rade daljnji troškovi). Vodite računa da se radi o sporu male vrijednosti, gdje vrijede i posebna pravila iz Zakona o parničnom postupku.

 

Evo, nadam se da sam Vam barem malo pomogao.

 

Lp

 

 

Zahvaljujem na pomoći,

 

Iznos na ovrhsi je 59,00 kn , a ja sam prema mailu of firme koja je preuzela moj dug uplatio tih 72,63 kn. vjerojatno glavnica + kamate.

 

Iznos sam uplatio 03.09. i imam potvrdu , ovrha mi je stigla poštom 09.09., ali na žigu od javnog bilježnika je datum pokretanja ovrhe 30.08.

Nadam se da je mjerodavan datum primitka pisma pošiljke kod odlućivanja dali sam dug podmirio prije pokretanja ovrhe budući da nisam mogao znati da je ovrha pokrenuta?

 

Unaprijed zahvalan na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bitno je dali si ovrhovoditelju poslao kopiju uplatnice i kada (poštom preporučeno a ne e-mailom)

napraviosi gluipost kad si cesionaru platio "kupljuni dug".

trebao si čekati rješenje o ovrsi . uložiti prigovor i u cjelosti odsporavati dug.

na raspravi si trebao tzražiti uplatnicu za kupljkeni dug .

bez uplatnice ugovor o kuplje dugu je fiktivan dakle ništav.

trebao si osporavati dug uz obrazloženje da nisi naručio dnevnu kartu i pozvat se na Zakon o zaštiti potrošača.

trebao si na račun koncesionara uplatiti za 1sat parkiranja.

 

sud u dubrovniku je donio presudu po kojoj je nije zakonito naplaćivati dnevnu kartu.

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/51102-Reklamacija-dnevna-karta-Zagrebparking?highlight=presuda+suda+dubrovniku

post #31

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija