Jump to content

Stvarne ovlasti inspektora za ribarstvo


simic

Preporučene objave

Nisam siguran da je ovo mjesto za postavljanje ovakvog pitanja koje slijedi : Naime pitanje je možda banalno ,ali meni i ostalima (a ima ih jako puno), nameće se pitanje službenih ovlasti inspektora za ribarstvo(mislim da mu je takav službeni naziv).Naime ja i mnogi drugi sportski ribiči susretali samo se puno puta sa redovitim kontrolama ribočuvarske službe (što uvelike pozdravljamo), no međutim pojavljuje se ponekad sa tim ribočuvarima i "inspektor za ribarstvo" sa zahtijevima da uđe u čamac (plovilo) i vrši totalnu premetačinu po čamcu, zatim traži ribolovnicu, traži dozvolu za upravljanje čamca, traži prometnu dozvolu čamca, i to bez ikakvoga naloga (sudskog ili policijskog), zatim pregled ribe i količinu ribe.U nekoliko navrata ti isti ribočuvari sa tim inspektorom ,sačekivali su ribiče kod njihovih vozila i zahtijevali pregled osobnih automobila.Evo sada me zanima dali su to njihove ovlasti, odnosno dali to smoju raditi( smatramo da treba i mora biti reda),ali ovdje smatramo da postoje prekoračenja službenih ovlasti, stoga molim da ako netko zna , da nas uputi šta u ovakvoim slučajevima trebamo činiti. HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam bas upoznat sa njihovim ovlastima ali smatram (posto niti policijski sluzbenici ne mogu vrsiti pretres tj pregled bez sudskog naloga) da niti ribočuvari ne mogu vršiti pretres vozila ukoliko im Vi to ne dozvolite.

 

Isto tako sam siguran da on nema pravo traziti te dokumente tj dozvolu za upravljanje čamca i prometnu dozvolu čamca jer on nije policajac. Njegovo je da pregleda vjerodostojnost Ribičke dozvole....

 

Sto se tiče pregleda ribe i količine iste, to mu je svakako dozvoljeno... znači mjerenje i eventualno vaganje ulova je unutar njegovih ovlasti...

 

S obzirom da ove moje info nisu provjerene savjetujem ti da se obratis PP ili PU i da im podneses iste upite, od njih ces dobiti detaljnije odgovore a prije svega provjerene...

 

Pozdrav i bistro kolega ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Nema jasnog i decidiranog opisa ovlasti inspektora.Naime ispada da čamac može zaplijeniti i zapečatitit ako postoji opravdana sumnja, a ne stoji puno toga oko onoga šta ako ne.

Ili je prekršaj napravljen ili nije.Ako je moraju postojat dokazi,a ako postoje dokazi odna ide i prijava i ostalo.

Čl.68d. govori što inspektor može.Kako se u početku toga članka spominju i drugi propisi onda je ovdje i ostatak http://www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=91

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kratko i jasno. Policijski službenici (ako idu u ophodnju sa inspektorima) imaju vas pravo zadržati i primjeniti i sredstva prisile (ne možete im "zbrisati").

 

Nakon toga, svi ćete u policijsku postaju gdje će se utvrditi što ste uradili, kakvu ribu ste ulovili i na koji način, dozvole za ribolov, način na koji ste ulovili ribu....................

 

Inspektori za ribarstvo-ribočuvari (kao što navodite) neće primjenjivati "silu - tjelesnu snagu-sredstva pisile-prinude"i nemaju pravo da vam "rondaju" i da tako napišem, pretresaju vaš ulov, ali ako sumnjaju da ste počinili prekršaj, oni će uraditi sve radnje da dođu do saznanja vezano za okolnosti tj. način na koji ste lovili ribu.

 

Ukoliko se budete sukobljavali sa njima, na sudu (budite 100% sigurni) da će sud više "vjerovati" inspektorima, nego vama (a i oni su "naoružani i imaju prava da se brane).

 

Stoga, ako lovite ribu, moja vam je preporuka da to radite u skladu sa zakonom.

 

Mislim da vam ne treba sukob sa ribočuvarima.............ionako mogu doći kod vas sa policijom ili bez policije, ali dojavit će policiji putem sredstava veze, a onda....sretno vam bilo.....

 

Kazne su "drakonske".

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

(a i oni su "naoružani i imaju prava da se brane).

;-)

primjetio sam da si naorutzni stavio pod navodnike.. sto je velika pogreska, jer gotovo svaki ribocuvar nosi pistolj (za koji mu je izdana dozvola za drzanje i nosenje na temelju njegovo radnog mjesta) da bi se mogo obraniti.. jer nije cesto da zavsre u nekom jarku kada dodju u inspekciju... :D

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija