Jump to content

razvod i podjela imovine


lili_27

Preporučene objave

Pozdrav svima...znam da ovakvih tema ima na stotine, ali svaki slucaj je ipak poseban...trebam pomoć, savjet, bilo što. Dakle, u braku sam 4 i pol godine i suprug i ja smo se odlučili razvesti. Djece nemamo. Imamo stan koji je pola-pola i kupili smo ga prije braka i tako je uknjižen. E sad...pola novaca su njegovi dali, a pola je on podigao kredit, ali ponavljam, uknjižen je na oboje. Drugo, imamo auto koji smo kupili u braku, auto je na njemu jer je on podigao kredit (u puno boljem je financijskom stanju nego ja, zbog toga su svi krediti njegovi), ali da bismo kupili taj auto, prvo smo prodali moj, kojeg sam ja kupila prije braka, doduše bio je puno manje vrijednosti, nego ovaj novi, ali opet...stvar je u tome što se on prijeti da će auto darovnim ugovorom prebaciti na nekoga svoga tako da ja ne mogu ništa...da li je to moguće? Ponavljam, auto je na njemu... Molim vas za pomoć...lijep pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stan ste pravno podijelili i prije stupanja u brak,s druge strane,vozilo o kojem pricate predstavlja bracnu stecevinu.

 

Molim Vas, postoji li zastara na sudu kod podjele imovine. Npr. ako je tužba podnesena i nije bilo dogovora na dva ročišta, a od zadnjeg ročišta je prošlo godinu i pol dana, hvala, lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

...da li se bračnom stečevinom smatra stan u otkupu od MORH ,a stan je nositelj otkupa dobio prvo na korištenje a potom i u otkup u tijelu braka. Da li se auto koje je registrirano na privatnu firmu treće osobe, a koristi ga supružnik također smatra bračnom stečevinom ?? Ukoliko osoba ima novčana sredstava na tekučem računu koji nije vezan za isplatu osobnog dohotka neke od banaka, dali se isto smatra bračnom stečevinom , naime godinama je potajice bez znanja drugog supružnika stavljan znatan novac na bankovni račun ?? Također ako može odgovor da li osoba koja se iseli iz stana u podstanarstvo prije pokretanja brakorazvodne parnice gubi bilo kakva prava na udio u stanu i /ili pravo nad skrbništva nad mlt.osobom ....hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija