Jump to content

Uskraćivanje viđanja djeteta


Pero23

Preporučene objave

Rastavljen sam skoro 14 god., djeca su (pod ucjenom, što je priča za sebe) dogovorno živjela kod bivše, s tim da sudskom rješenjem ima pravo svakodnevno viđati djecu, te da djeca svaki vikend (petak do nedjelja), mjesec dana ljeti, dva tjedna zimi i svake druge godine blagdane i rođendane provodila sa mnom. Kod mene su bila i više, barem 40% vremena. Uredno sam sve vrijeme plaćao dosuđenu alimentaciju i dogovorno je nekoliko puta povisivao.

Prije 7 mj. bivša sa sadašnjim suprugom i njihovim djetetom preseljava u Njemačku (već je jednom odlazila ali je odustala nakon 3 mj.), djeca ostaju kod mene i dogovaramo se da će isti iznos alimentacije ona plaćati meni, čak da će mi i davati njihov dječji doplatak. Nakon 3 mj. prestaje plaćati alimentaciju, dječji mi nikada nije ni dala, no to nije toliko važno, bitno je da su djeca bila sa mnom.

U periodu od 05.08. do 07.09.2014 djecu su išla majci u posjetu, ona nagovara sina (15 god.) da ostane kod nje, a kćer (19 god.) se vrača. Kćer će sada na fakultet u drugi grad, ja se brinem o svemu što joj je potrebno za život i studiranje, a sin je ovdje završio prvi srednje i sada ga je tamo upisala u 9. razred realschule.

Kakva su moja prava i što mi je za činiti s obzirom da se ne drži usmenog dogovora, ne poštuje sudsko rješenje o viđanje djeteta i krši novi obiteljski zakon o promjeni prebivališta djeteta? Tu je i pitanje alimentacije jer sada nitko nikome ništa ne plača.

Sa sinom sam svakodnevno u kontaktu i ne bi htio ići protiv njegove volje ako zbilja želi tamo ostati.

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći jer nisam baš pri novcu da si mogu priuštiti skupe odvjetnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rastavljen sam skoro 14 god., djeca su (pod ucjenom, što je priča za sebe) dogovorno živjela kod bivše, s tim da sudskom rješenjem ima pravo svakodnevno viđati djecu, te da djeca svaki vikend (petak do nedjelja), mjesec dana ljeti, dva tjedna zimi i svake druge godine blagdane i rođendane provodila sa mnom. Kod mene su bila i više, barem 40% vremena. Uredno sam sve vrijeme plaćao dosuđenu alimentaciju i dogovorno je nekoliko puta povisivao.

Prije 7 mj. bivša sa sadašnjim suprugom i njihovim djetetom preseljava u Njemačku (već je jednom odlazila ali je odustala nakon 3 mj.), djeca ostaju kod mene i dogovaramo se da će isti iznos alimentacije ona plaćati meni, čak da će mi i davati njihov dječji doplatak. Nakon 3 mj. prestaje plaćati alimentaciju, dječji mi nikada nije ni dala, no to nije toliko važno, bitno je da su djeca bila sa mnom.

U periodu od 05.08. do 07.09.2014 djecu su išla majci u posjetu, ona nagovara sina (15 god.) da ostane kod nje, a kćer (19 god.) se vrača. Kćer će sada na fakultet u drugi grad, ja se brinem o svemu što joj je potrebno za život i studiranje, a sin je ovdje završio prvi srednje i sada ga je tamo upisala u 9. razred realschule.

Kakva su moja prava i što mi je za činiti s obzirom da se ne drži usmenog dogovora, ne poštuje sudsko rješenje o viđanje djeteta i krši novi obiteljski zakon o promjeni prebivališta djeteta? Tu je i pitanje alimentacije jer sada nitko nikome ništa ne plača.

Sa sinom sam svakodnevno u kontaktu i ne bi htio ići protiv njegove volje ako zbilja želi tamo ostati.

Unaprijed se zahvaljujem na pomoći jer nisam baš pri novcu da si mogu priuštiti skupe odvjetnike.

 

 

Vi mozete podnijeti kaznenu prijavu DORHU protiv majke zbog krsenja pravomocne presude u pogledu vidjanja djeteta i zbog preseljenja u drugu drzavu bez vase suglasnosti.Naime po novom zakonu za promjenu prebivaliste je potreban suglasnost i drugog roditelja stim da ukoliko roditelj nezeli dati tu suglasnost,onda se mora traziti suglasnost CZSS-a.

Za t o vam netreba odvjetnik,mozete sami osobno podnijeti prijavu dorhu ili pisemnim putem.Sa druge strane mozete i angazirati i odvjetnika da vam to napise,dosta njih to radi za 200 kn.

Medjutim,bilo bi dobro da porazgovarate jos jedanput sa bivsom i sa sinom i da se pokusate postici neki sporazum vezano za vidjanje. Obavezno naglasite bivsoj da ukoliko to nezeli da cete podnijeti prijavu protiv nje DORHU zbog krsenja zakona.

Sto se tice alimentacije,vi ste duzni placati za oboje stim da kceri njen iznos mozete uplacivatina njen racun buduci da je punoljetna.

Za sina isto tako bi trebali sto bih vam ja i preporucila kako bi ste izbjegli eventualne probleme. Vasa bivsa moze vas prijaviti za neplacanje alimentacija i onda cete morati dati sve zaostatke sa kamatama. Zastara potrazivanja nastupa nakon 5 god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušao sam razgovarati no njen odgovor je da je tužim, a u vezi viđanja da mi sin može dolaziti za sve praznike.

Ona ne daje ništa za uzdržavanje kćeri sve troškove snosim ja, što je i više nego cijeli iznos alimentacije, još ako nekoliko mjeseci sin provede kod mene (nadam se da će biti tako) zar je normalno da joj još nešto trebam i plaćati? Što mogu po tom pitanju učiniti?

Zahvaljujem Vam na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ima drugačijih stavova, možda još po neki pametan savjet?

Kako mi savjetujete da nastavim s plaćanjem da pitam i ovo:

Zadnjih godinu i pol dogovorno s bivšom alimentaciju sam uplaćivao na kćerin račun (ima punomoć na njemu) zato jer je njen račun pod ovrhom a nije joj se dalo ići u FINA-u srediti da joj mogu uplaćivati na zaštićeni. Što mislite o tome da nastavim plaćati na kćerin račun ali samo iznos koji sam obvezan sudskom presudom umjesto gotovo 4 puta većeg koji sam dobrovoljno plaćao? Naravno sve potrebe kćeri i dalje su na meni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što mislite, da li je u redu da nastavim uplaćivati alimentaciju na kćerin račun a ne na račun bivše koji je blokiran, iako o tome imam samo usmeni dogovor s bivšom? Može li mi sjesti s ovrhom na primanja? U slučaju spora imam uplatnice da sam plaćao alimentaciju, a vjerojatno se može dokazati da nikada nije FINA-i prijavila takve uplate na zaštićeni račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što mislite, da li je u redu da nastavim uplaćivati alimentaciju na kćerin račun a ne na račun bivše koji je blokiran, iako o tome imam samo usmeni dogovor s bivšom? Može li mi sjesti s ovrhom na primanja? U slučaju spora imam uplatnice da sam plaćao alimentaciju, a vjerojatno se može dokazati da nikada nije FINA-i prijavila takve uplate na zaštićeni račun.

 

Kćer je punoljetna, znači da možete.

 

Ne može vam sjesti na primanja bez tužbe (za razvode prije 2010.), osim toga, za što bi vas tužila ako uplaćujete i više nego što vam je dosuđeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija