Jump to content

zapušten susjedov vrt


opelaja

Preporučene objave

Vlasnik sam male kuće na Braču, do koje imam pravo služnosti puta (pješice, jer je u getu) od strane susjede Vere.

Problem je što susjeda taj prolaz (10-ak metara) i vrt uz među (isto 10-ak metara) drži u totalno zapuštenom stanju (korov, smeće, šut, izmeti...)

Više godina sam je molio da ću ja to srediti o svom trošku, ali ona mi nije dopustila. Stvar je postala ozbiljna kad me je ubola grana palme koja visi dobrih dva metra preko međe u moje dvorište, te mi je ruka bila otečena tjedan dana. Nakon toga sam uzeo stvari u svoje ruke te sam počistio korov i smeće, sredio stabla (NE posjekao, nego podrezao preniske grane te korov tretirao herbicidom-cidokor).

E sad, susjeda prijeti sudom jer sam bez dozvole upao u njen vrt i napravio reda u leglo zaraze.

Moje je pitanje: Kolika su moja prava u ovom slučaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno neće doći do suda.

 

Ako se mislite tužakati i trošiti novac na odvjetnike...

 

U pravu ste i Vi i "susjeda".

 

Najbolje bi bilo da se međusobno dogovorite.

 

Za kvalitetan odgovor, niste napisali dovoljno, trebate razgovarati sa odvjetnikom, snimiti - katastar..................možda je bolje da se vi i "komšinica-susjeda" dogovorite.........

 

Bilo bi bezbolnije...

 

Tužakanje............nepijatelji - susjeda................nepotrebno?

 

Napisali ste:

Kolika su moja prava u ovom slučaju?

 

Prava su vam ista kao i njena. ;-)

 

Ako se budete tužakali, bit će skupo i Vama i susjedi. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zakon o vlasništvu

Troškovi održavanja

Članak 181.

(1) Troškove održavanja i popravka poslužne stvari snosi ovlaštenik, ako nije drukčije određeno.

(2) Ako se poslužnom stvari služi i njezin vlasnik, on je dužan razmjerno snositi troškove iz stavka 1. ovoga članka, ali se te dužnosti može osloboditi ustupivši poslužnu stvar ovlašteniku, ma i protiv njegove volje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, fala ekipi na urgentnim odgovorima

Ok, možda je nejasno postavljeno pitanje...

Zanima me kolika je šteta, odnosno da li bi sud presudio u njenu korist ako pokažem slike prije (mrtvi pacovi, ljudski izmet, korov) i poslije (lijepo sređen komad vrta?

Što mi je za radit ubuduće, odnosno kad opet naraste korov i to opet bude leglo zaraze na dva metra meni od kuće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kontaktiraj lokalnu samoupravu i komunalnog redara. Ovakve stvari postaju ozbiljan problem u Hrvatskoj , pogotovo na selu u čijim kućama stanuju starci koji se ne mogu brinuti za svoje imanje, a ima i puno napuštenih kuća gdje ima više vlasnika koji ne žive u tim kućama i ne mare za njih pa predstavljaju ozbiljan problem susjedima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija