Jump to content

nezakonski obracun radnih sati


fantom

Preporučene objave

Cijenjeni,

ne znam da li mi itko moze pomoci, profesor sam na odredeno vrijeme u srednjoj skoli i na zalost nisam odmah uocio nepravedan obracun tjednih radnih sati, a nakon sto sam to uocio i obratio se sindikatu prosli su mjeseci u usmenoj podrsci ali bez ikakvih konkretnih akcija da se to ispravi uz rekao bih i podsmjeh ravnateljice na moje smatram opravdano ukazivanje nezakonitosti; naime ja iman ugovor na nepuno radno vrijeme sa ispisanim tjednih 19 sati neposrednog odgojno-obrazovnog rada uz normu od 22 sata tjedno, no ravnateljica racuna samo mojih 16 nastavnih sati tjedno i na tome proporcionalno obracunava moj radni tjedan i sa 40 dolazi na sveukupno 30 radnih sati tjedno; u zakonu o normi za srednju skolu nigdje se ne spominju sati nastave vec izricito sati neposrednog odgojno-obrazovnog rada, ima li jos ikakve mogucnosti da ja dobijem sto mi zakonski pripada i kome da se obratim bez da me eventualna pravna zastita kosta vise od onoga sta uistinu gubim na placi?

Zahvaljujem na dobijenom dragocjenom savjetu

i svima zelim uspjesnu Novu 2005!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija