Jump to content

privremeni boravak


ri_topa

Preporučene objave

Živim u Rijeci sa privremenim boravkom na osnovu posla. Zaposlena sam u privatnoj firmi na određeno vrijeme. Privremeni boravak mi ističe 06.09.2006. i taj dan me poslodavac mora odjaviti. Ponovo me može prijaviti tek kada mi MUP izda novu dozvolu boravka, odnosno dobijem novu naljepnicu u putovnicu. Zahtjev za produžetak privremenog boravka sam predala 07.07.2006. Problem je u tome što sam od 01.04.2006. na bolovanju zbog komplikacije u trudnoći i od hzzo-a dobivam naknadu. Zbog trudnoće i brige za zdravstvenim osiguranjem, zahtjev sam predala dva mjeseca prije isteka. Na MUP-u sam dobila informacije da je zahtjev za provjeru koju mora obaviti policijska postaja dobila 13.07.2006. Kod njih sam dobila informaciju da sve to ovisi od jednog policaja, onog koji je dobio moj slučaj (odnosno nalog). Kako je do sada prošlo već 40 dana i policije još nije bilo me zanima sljedeće:

- koliko si vremena policija može uzeti za provjeru stranaca

- kako se može ubrzati moj predmet da do 06.09.2006 dobijem novu potvrdu kako nebi postala socijalni slučaj

- dali postoji zakonski rok za MUP do kada mora izdati dozvolu za boravak

- kome se obratiti ako se oni ne drže tog roka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija