Jump to content

Alkohol - drugi puta . . .


Marc48

Preporučene objave

Naime, prvi puta su me zaustavili 19.7.2012. Napuhao sam 0.61 promila, kasnije dobio 1000 kn i 6 mjeseci zabrane. Napisao prigovor i doslo rjesenje da ne moram nista platiti i ukinuli su mi zabranu.

 

Sada, tj. 16.8. ove godine, stavili su me opet, tu sam napuhao 0.80.

Bio sam na svom prvom brdsko biciklistickom maratonu, cca 170 km.

Stali smo ja i kolega i malo popili, razmijenili dojmove i tako to.

Danas doslo rjesenje, 2100 kn kazne i 3 mjeseca bez vozacke.

 

Prigovor cu svakao pisati, ali ono sto me zanima -

jel mogu opet pisati prigovor kao da nisam do sad kaznjavan ?

je li olakotna okolnost to sto su me stavili na 300 metara od kuce ?

i, bi li sto pomoglo da napisem da sam bio na MTB maratonu ?

 

nezaposlen sam vec duze vrijeme tako da mi je malo frka platit kaznu, a i bez vozacke cu tesko naci posao

 

hvala unaprijed na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možeš napisati da si nekažnjavan jer si kažnjen opomenom.

 

Priznanje, kajanje, olakotne okolnosti, molba za smanjenjem kazne i ukidanjem mjere, pa što bude. Smanjiti će svakako (i jedno i drugo), a hoće li ukinuti mjeru, teško je reći (vjerojatno neće, s obzirom na recidivizam, ali možda dobiješ 1 umjesto 3 mjeseca).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Zaustavljena sam u subotu sa 0,98 promila, dobila sam 3 mjeseca zabrane i 2.000 kn novčane kazne. To mi na žalost nije 1. prvi put; sličnu sam situaciju imala pred godinu dana, kada sam napuhala 0,56. Na taj prekršajni nalog uložila sam prigovor i dobila samo mjesec dana zabrane, istu sam "odradila" u 9.mjesecu. E sad, ne znam šta mi je činiti?? Da li postoji ikakva mogućnost da zabrana od 3 mjeseca bude smanjena? Vozačka mi je naravno neophodna za posao, putujem svakodnevno 25 km (u 1 smjeru), a nikakav gradski prijevoz ne prometuje na toj relaciji. Da li mi odvjetnik išta znači u cijeloj toj priči? Zahvaljujem unaprijed na pomoći!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom je riječ o specijalnom recidivu (povratništvu) - vrlo teško.

 

Što ne znači da ne možete probati prigovorom usmjerenim na priznanje, kajanje, obećanje nikad više uz navođenje razloga iz kojih vam je potrebna vozačka dozvola (posao, prijetnja otkazom, loše financijsko stanje, nedostatak adekvatne linije javnog prijevoza) uz jasno, priložene potrebne isprave kojima dokazujete te tvrdnje (npr. ugovor o radu, putanja linije javnog prijevoza i sl.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija