Jump to content

povrat robe i uzet račun


petar02

Preporučene objave

vračena roba i meni vračen novac a trgovac je uzeo sve ( račun i predračune i račune za predujam ) tako da nemam nikakvog dokaza niti da sam vratio robu niti da mi je vračen novac. Nije da mi treba ali su me navozali sa tim povratom pa me zanima da li po zakonu ja moram dobiti nekakav račun/izjavu na kojem piše povrat robe/povrat novca ?

U drugim dučanima sam dobio, pa da li je to samo pitanje procedure dučana ili ovi ne poštuju zakon ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod uspješnog povrata robe za novac nigdje i nikada nisam dobio za to potvrdu/račun već sam bio zahvalan trgovcu na lijepoj gesti/dobrim trgovačkim običajima što mi je izašao u susret i vratio novac što po zakonu nije dužan napraviti.

 

 

Kod zamjene robe dobio sam novi datum na starome računu ovjeren sa žigom i potpisom jer od toga dana ponovno teče garancija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod uspješnog povrata robe za novac nigdje i nikada nisam dobio za to potvrdu/račun već sam bio zahvalan trgovcu na lijepoj gesti/dobrim trgovačkim običajima što mi je izašao u susret i vratio novac što po zakonu nije dužan napraviti.

Zakon o zaštiti potrošača

 

Obveze trgovca u slučaju jednostranog raskida ugovora

 

Članak 76.

 

(1) Iskoristi li potrošač svoje pravo na jednostrani raskid ugovora iz članka 72. ovoga Zakona, trgovac mora bez odgađanja, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kad je zaprimio obavijest o odluci potrošača da raskida ugovor sukladno članku 74. ovoga Zakona, vratiti potrošaču sve što je ovaj platio na temelju ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde molim te napiši i u kojem roku se može raskinuti ugovor, u kojim slučajevima i na koji način.

 

Jer nije isto da li si ugovorio nešto preko telefona, potpisao kod agenta na vratima, kupio voće u trgovačkom centru, kupio nešto na placu bez računa ili možda nešto sa garancijom...ili si možda uplatio avans za namještaj ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde molim te napiši i u kojem roku se može raskinuti ugovor, u kojim slučajevima i na koji način.

 

Jer nije isto da li si ugovorio nešto preko telefona, potpisao kod agenta na vratima, kupio voće u trgovačkom centru, kupio nešto na placu bez računa ili možda nešto sa garancijom...ili si možda uplatio avans za namještaj ?

 

Ti si napisao da nigdje i nikada nije duzan trgovac to napraviti ...

 

A za kada gdje i kako si otvori svoju temu. Ja sam dosao tu pitati svoja pitanja, ljude koji znaju.

Jer to (grabljenje racuna nazad/unistavanje svih dokaza da se transakcija ikada desila) mi smrdi na neku muljazu sa porezima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jer to (grabljenje racuna nazad/unistavanje svih dokaza da se transakcija ikada desila) mi smrdi na neku muljazu sa porezima.

 

Ne znam na koji način.

Ako je vrijednost robe bila 125 kn, od toga pdv 25 kn, tih 25 kn ti je uzeo kada ti je robu prodao, tih 25 kn ti je vratio kada ti je vratio novac.

Gdje je tu razlika u porezu da bi muljao/varao na porezu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li mi možete reći u kojem zakonu su članci koji bi se ticali tih prava? ili čak i točne članke?

Petre, kao prvo, postavio si po meni, dosta šturo pitanje. Kao ono naj važnoj ,nisi napisao dali si robu kupio kao pravna ili fizicka osoba ? i, u tom je problem, različiti su zakoni, za jedne i za druge. Ja ti dajem odg,,u smislu dasi robu kupio kao pravna osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam na koji način.

Ako je vrijednost robe bila 125 kn, od toga pdv 25 kn, tih 25 kn ti je uzeo kada ti je robu prodao, tih 25 kn ti je vratio kada ti je vratio novac.

Gdje je tu razlika u porezu da bi muljao/varao na porezu ?

 

ocito ne mene jer sam ja dobio sve sto sam platio vec drzavu.

 

Petre, kao prvo, postavio si po meni, dosta šturo pitanje. Kao ono naj važnoj ,nisi napisao dali si robu kupio kao pravna ili fizicka osoba ? i, u tom je problem, različiti su zakoni, za jedne i za druge. Ja ti dajem odg,,u smislu dasi robu kupio kao pravna osoba.

 

kupio sam kao fizicka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Daj mi objasni kako ???

Pa na kraju krajeva taj artikal nije niti prodan,niti je on primio novac za njega a da bi mogao prevariti držvau/smuljati ju za porez ili ne znam šta.

Shvati već jednom.

Odoh sa teme.

 

idi nitko te nije niti zvao. Novcano profitabilna muljaza je sporedno pitanje, moje glavno pitanje iz prvog posta na koje jos nitko nije odgovorio je bilo da li po zakonu ja moram dobiti nekakav račun/izjavu na kojem piše povrat robe/povrat novca ?

 

Jedino sam nasao

 

Zakon o fiskalizaciji u prometu gotovinom

Članak 24.

Sve obveze propisane odredbama ovoga Zakona za izdavanje računa (sadržaj računa, broj računa) na odgovarajući način primjenjuju se i kod izdavanja računa za storniranje računa odnosno kod računa u kojima se iskazuje djelomični ili cjeloviti povrat robe ili usluga. Ako se po storniranju računa izvršava povrat plaćenih iznosa u gotovom novcu, moguće je provesti postupak fiskalizacije i po računima s iskazanim negativnim predznakom.

 

Ali nisam još nigdje našao da eksplicitno piše da se taj račun za povrat robe mora dati kupcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija