Jump to content

prodaja neregistriranog automobila iz druge županije


bobelline

Preporučene objave

Registrirala sam se jer imam prilično hitno pitanje. Prosufala sam forume, no nisam stoposto sigurna u to jesam li točno shvatila sve, pa ne škodi provjeriti još jednom. dakle, sutra ujutro se nalazim s kupcem kojem prodajem automobil koji je registriran u ST (tamo mi je prebivalište). Prodajem ga u ZG i kupac je iz ZG županije. Danas mu ističe registracija.

 

Koliko vidim, odjava se nužno radi u ST? Fizički mora netko doći u PU u ST u odjaviti automobil? Ili ne? Ukoliko da, onda bih to ja napravila - što onda navodim u KPU po pitanju reg tablica?

 

Također, sutra kad potpišemo kupoprodajni ugovor, može li kupac registrirati auto i napraviti tehnički, iako ja nisam još odjavila isti? Ili treba čekati da ja odjavim automobil (što bih napravila ovaj tjedan)?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje se posavjetovati u PP ili stanici za teh. pregled..iz iskustva, kupio vozilo s PU tablicama, dovezao u OS, platio u poreznoj 5% poreza na promet, s ovjerenim kupoprodajnim ugovorom od strane porezne i Osigranjem nadležna PU me uputila u stanicu za teh pregled, gde sam nakon prolaska teh pregleda dobio nove OS pločice u stanici za teh pregled, a stare PU pločice vratio u Osijeku pri ovjeri nove prometne dozvole u policijskoj upravi..:sofer:..naravno, u kupoprodajnom ugovoru navesti da prodavatelj kupcu ustupa reg pločice..

Što se tiće savjeta u st.za th pegled navodim samo zato što tehnički izlazi danas, ali mislim da tu ne bi trebalo biti problema jer zakonski imaš 15 dana za ponovni tehnički ili odjavu vozila..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sutra ujutro se nalazim s kupcem kojem prodajem automobil koji je registriran u ST (tamo mi je prebivalište). Prodajem ga u ZG i kupac je iz ZG županije. Danas mu ističe registracija.

Ili treba čekati da ja odjavim automobil (što bih napravila ovaj tjedan)?

Napravite kupoprodajni i stvar je riješena.On će ga odjavit u ZG jer ne može koristit tablice.

U kupoprodajnom ugovoru se navodi tko zadržava pločice
Nitko jer nisu ista županija.A vlasnica može deponirat tablice na 90 dana.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo nekoliko natuknica iz kupoprodajnog ugovora, možda ti bude jasnije..

 

Uslužni obrt " ?"

Adresa

Mat.broj

OIB

 

UGOVOR O KUPOPRODAJI MOTORNOG VOZILA broj: ? ? ?

 

Članak 1

Ovaj ugovor se sklapa između

Prodavatelja: ? ? iz ??, OIB, Br OI

i Kupca: ? ? iz ??, OIB, Br OI

 

Čanak 2

Predmet ovog ugovora je prodaja Osobni automobil, marka, tip, br.šasije, god proivodnje, snaga, radni obujam, boja, reg.oznaka..

 

Čanak 5

Vozilo je prodano POSREDOVANJEM Uslužnog obrta "?" pa je KUPAC na temelju članka 8. stavak 3, zakona o posebnim porezima na osobne automobile, ostala motorna vozila, plovila i zrakoplove(NN 139/97) dužan prijaviti nastanak porezne obveze, poreznoj upravi svojeg prebivališta u roku od 15 dana...

 

Članak 6

...Stranke su se sporazumno dogovorile da se reg. pločice ustupaju novom vlasniku što jednoi drugo potrđuju potpisom ovog Ugovra....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napravite kupoprodajni i stvar je riješena.On će ga odjavit u ZG jer ne može koristit tablice.

Nitko jer nisu ista županija.A vlasnica može deponirat tablice na 90 dana.

 

"Tehnički" ih zadržava novi vlasnik na rok od 15 dana u kojem mora obaviti tehnički pregled i prebacit vozilo na sebe s novim reg. pločicama..zašto komplicirati s deponiranjem?

Kao što rekoh, iz iskustva..mislio da moram prvo vratit PU pločice koje mi je ustupio prodavatelj i uzeti probne, ali odgovor službenice u pol.upravi glasio, citiram:

platite porez, odete u stanicu za teh pregled na području grada OS, "bezecirate" nove tablice da vam ih mogu upisat pri osiguranj, osigurate vozilo, odete obavit tehički, dobijete tamo nove OS pločice, vratite se kod nas ovjeriti novu prometnu i vratite stare PU pločice..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma krivo se izražavam. htjela sam reći da ne mislim zadržati reg police za sebe (onih 90 dana da ih eventualno koristim za neki drugi auto), samim time i polica ide na stand by do nekog drugog auta kojeg ću posjedovati.

 

e sad, ukoliko kupac ne ode u PU, plati prijenos i sebe prijavi kao vlasnika (što je rizik kojeg preuzimam, i kojeg sam svjesna), na meni je da u slučaju bilo kakvog problema pravdam da nisam više vlasnik...

 

ono što je dobro je što auto mora registrirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Valjda tomu i služi kupoprodajni ugovor..hoće li ga on registrirati, napraviti kakav prekršaj, kaznu za parkranje, pobijaš kupoprodajnim ugovorom s jasnim datumom..

 

članak 6 mog ugovora kaže:

Prodavatelj OPUNOMOČUJE posrednika da u njegovo ime i na njegov račun izradi dokumentaciju za prijepis vlasništva na novog vlasnika.(Ovdje je ono o ustupanju tablica) Poslije potpisivanja ovog ugovora, prodaje i isplate, obje ugovorene stranke odriću se prava pobijanja ovog ugovora i u znak obostrane sugasnosti na isti stavljaju svoje potpise.

 

Svi moji odgovori polaze sa stajališa da je kupac normalna osoba kojoj bi vozilo služilo za daljnje korištnje..nadam se da su pomogli, pozz..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo nekoliko natuknica iz kupoprodajnog ugovora, možda ti bude jasnije..

 

Članak 6

...Stranke su se sporazumno dogovorile da se reg. pločice ustupaju novom vlasniku što jednoi drugo potrđuju potpisom ovog Ugovra....

Meni je sve savršeno jasno.Ne može se zakonski ostavit tablice novom vlasniku ako nije iz istog reg područja i to se ni ne može napisat u ugovoru.

 

"Tehnički" ih zadržava novi vlasnik
Ne zadržava ih nikako jer ni vozilo nije njegovo nego od bivšeg vlasnika dok se ne napravi nova prometna.

 

 

članak 6 mog ugovora kaže:

Prodavatelj OPUNOMOČUJE posrednika da u njegovo ime i na njegov račun izradi dokumentaciju za prijepis vlasništva na novog vlasnika.

Ovdje se radi o punomoći a ne o klasičnom prijepisu vlasnika jer u redevnom ugovoru stoji prodavatelji i kupac.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je sve savršeno jasno.Ne može se zakonski ostavit tablice novom vlasniku ako nije iz istog reg područja i to se ni ne može napisat u ugovoru.

 

Ne zadržava ih nikako jer ni vozilo nije njegovo nego od bivšeg vlasnika dok se ne napravi nova prometna.

 

Ovdje se radi o punomoći a ne o klasičnom prijepisu vlasnika jer u redevnom ugovoru stoji prodavatelji i kupac.

 

znači li to i dalje da kad potpišemo kupoprodajni ne moram u ST odjaviti auto, već se to automatski napravi kad novi vlasnik prijavi auto na sebe? i što navodim po pitanju tablica u KPU?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Sivko, uopće ne sumnjam u Vaše iskustvo, ako sam pogriješio u namjeri da pomognem gospodični, sorry neću nikad više..

Baj d wej, pojašnjenje Ugovora bilo upučeno gospodični čisto da zna na šta obratiti pažnju..

Svi odgovori napisani iz iskustva s namjerom da ista gospodična jedostavnije shvati šta i kako..

Pošto joj na kraju opet svaštanešto nije jasno, eto vam prilike za stručni odgovor..

S štovanjem..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija