Jump to content

režije


beker6

Preporučene objave

Moj suprug i ja živimo u braku sa dvoje djece. Muž i ja bi trebali zajedno skrbiti o djeci. Muž ima redovita primanja oko 4500 kuna, koliko i ja , bez obzira na kredite koje plaćamo. Ali već neko vrijeme ne želi plaćati režije,(struja, voda , plin, telefon) iako smo se dogovorili da za to dajemo svaki pola novaca. Ja se redovito brinem i skrbim za sebe i djecu i ne želim sama i nemogu plaćati još i sve režije. Zanima me dali postoji bilo kakva pravna osnova , da ga mogu tužiti, da mu se automatski oduzme od plaće. Iskreno se nadam da će te mi pomoći i odgovoriti na moje pitanje. Hvala unaprijed.

 

 

Mirela

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate malo ozbiljnije razgovarati sa mužem i "staviti sve na papir", tj. koliko tko troši, uostalom, živite zajedno u braku i morate to međusobno riješiti.

 

Koliko tko izdvaja za kredit, troškove (malo je nezgodno, ali i pod čijim ste krovom, ima tu svašta-nješta što bi trebalo razmotriti-razjasniti).......................sud je zadnja opcija, tj. prag na vratima koja vode ka razvodu.

 

Mislim da morate problemu oboje pristupiti ozbiljnije.

 

Svaka medalja ima dvije strane ;-)

 

Pročitajte Obiteljski zakon od čl.31 nadalje.

 

http://www.zakon.hr/z/88/Obiteljski-zakon

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda se malo "pomazite",sa mužem, popričajte-porazgovarajte i otvorite crno vino.

 

"Odvucite ga u krevet", gililili........i svežite mu ruke i noge ("bindama" - špagom ili lisicama, bilo čime, tako da ne može da "mrdne").

 

I, onda se malo "poigrajte" dok on ne postane "sumnjičav".

 

A, onda, škare ili najoštriji nož iz kuhinje uzmete u ruke, uhvatite ga tamo gdje je "najosljetljiviji"-najtanji i zaprijetite: - Ili plati režije, ili "režem".

 

On će naravno, propjevati kao kanarinac, uzmete kreditnu karticu (nikako ga ne odvezujte dok ne platite režije i obavezno neka kaže koji je "pin" kartice).

 

E, nakon što platite režije, onda ga "kaznite" jer je bio "zločest".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija