Jump to content

OVRHA


anonimno

Preporučene objave

Molim odgovor na sljedeće:

Zbog nepodmirenog dugovanja o kojem postoji sudska presuda, želim podnjeti zahtjev za sudskom ovrhom.

Interesira me da li prilikom pokretanja ovrhe moram konkretno navesti imovinu dužnika ili će to sud ustvrditi - s obzirom da nisam upoznata sa imovinskim stanjem osobe koju tužim.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisno što je ili sto ce biti objekt ovrhe,naime, ako ides privremenom pljenidbom ili ovrhom na račune građana ili pravne osobe onda moras konkretno navesti broj računa i ime banke...-a sve to se moze saznati...nadalje,ako ides na pokretnine, takoder moras navesti koju pokretninu treba plijenit...a ako ne znas onda prvotno ide prijedlog sudu za popis i procjenu pokretnina-a onda ovrha, zatim sto se tice nekretnina-imaz z.k.registar i trazis z.k. ulozak za sve nekretnine koje posjeduje ovršenik i tada ides ovrhom na nekretnine...nadam se da ti je jasnije....za daljnje i preciznije info jer je ovo sve opcenito-pisi ! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam onaj anonimus koji je postavio pitanje na početku, ali sve što je dalje napisano vrijedi i za mene. Dakle, ne znam imovinsko stanje, broj računa pa čak niti banku, a ni činjenicu da li na računu postoji novac.

 

Radi se o povećem iznosu neplaćenih alimentacija, a bivši suprug svoju imovinu je prepisao na svoje roditelje.

Zato me interesira da li ja moram precizirati na što želim ovrhu,ili kako sam čula, sud istraži imovinsko stanje i sam odredi ovrhu.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, ajmo redom:

RAČUNI-bilo tekući,žiro,štedni-jedina razlika je da li je pravna osoba ili fizička. Ako se radi o pravnoj tad imas na netu sudski registar ali i cd od FINE na kojem imas sve pravne osobe i račune, e sad ak je u pitanju fizička osoba tad imas jedan predstadij ovrhe na racunima a zove se PRIVREMENA PLJENIDBA i s tim zahtjevom ides u sve banke koje se nalaze u mjestu gdje prebiva dužnik, i tad su banke dužne sudu dati podatak da li kod njih dužnik ima eventualno otvoren račun i stanje...i tad nastupas s ovrhom...jedini problem u tom slučaju je ka je dužnik iz Zg,Ri,St ili Os jer kako moras napravit primjerke za svaku banku tako moras napravit PRIV.PLJENIDBU u cca. 30-ak primjeraka...

 

Tihomir :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NE SALJES BANCI, VEC SUDU A SUD S RJEŠENJEM BANKAMA! A SUDU MORAS DOSTAVIT DOVOLJAN BROJ PRIMJERAKA...NEMA LAKSEG NACINA JER ZAKONSKI SMISAO PRI.PLJENIDBE JE DA PROVJERIS DA LI DUŽNIK U TOJ I TOJ BANCI IMA OTVOREN KAKAV RACUN I DA GA "SMRZNES" A POSLIJE I PLJENIS...NARAVNO IMA I TAJ LAKSI NACIN A TO JE AK IMAS STELU U BANCI I PREKOT TE OSOBE PROVJERIS PO IMENU I PREZIMENU DA LI JE KOMITENT BANKE

 

Tihomir

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 8 mjeseci kasnije...

dakle ovo su gluposti o privremenim ovrhama, dostave rješenja o alimentaciji bankama i drugo.,

 

ako ne znaš za imovinu, traži od suda da donese tzv prokaznu izjavu o imovini (čl 16a OZ).

 

šprance imaš u rrifov knjizi koju je napisao g Andrija Eralović (sudac Vrhovnog suda).

 

slobodno se pozudaj u tu knjigu.

inače provođenje ovrhe odvjetnici (osobito mlađi) ne znaju jer ih se ne pita na pravosudnom ispitu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija